Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
832 posty 5387 komentarzy

Serendipity

Andy-aandy - Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... ———————————————— Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą każdego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos

Pozew przeciwko partii Palikota o zakaz używania nazwy Twój Ruch

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przez wzgląd na fakt, że Fundacja Twój Ruch działa w podobnej sferze aktywności społecznej, władze Fundacji zdecydowały się na podjęcie akcji sądowej mającej na celu zakazanie partii Ruch Palikota używania nazwy Twój Ruch.

 

 

Pozew przeciwko partii Palikota o zakaz używania nazwy "Twój Ruch"

 


W związku z tym, że z dnia na dzień działalność Zarządu, wolontariuszy oraz partnerów Fundacji jest coraz bardziej utrudniana ze względu na utożsamianie Fundacji z partią Janusza Palikota – postanowiliśmy przedsięwziąć dodatkowe kroki prawne w celu powstrzymania partii Ruch Palikota przed używaniem nazwy Twój Ruch.
 

OŚWIADCZENIE FUNDACJI TWÓJ RUCH

Fundacja Twój Ruch w dniu dzisiejszym złożyła pozew przeciwko partii Ruch Palikota o naruszenie dóbr osobistych (art. 23 kc i 24 kc w zw. z art. 43 kc). Dotychczasowe działania Fundacji Twój Ruch polegały na przyłączeniu się jako uczestnik postępowania do postępowania rejestrowego, o rejestrację zmiany nazwy partii Ruch Palikota na Twój Ruch i wskazaniu sądowi rejestrowemu okoliczności, uzasadniających odmowę rejestracji zmiany nazwy partii.

Kontynuując działania prawne Fundacja Twój Ruch zdecydowała o skierowaniu powództwa cywilnego do sądu powszechnego, o naruszenie dóbr osobistych. Fundacja Twój Ruch, jako fundacja prezentująca wartości chrześcijańskie i konserwatywne, nie chce być w żaden sposób identyfikowana czy nawet kojarzona z hasłami partii Ruch Palikota. Fundacja Twój Ruch nie chce być kojarzona w jakikolwiek sposób z partią polityczną Palikota, uznając prezentowane przez ten podmiot wartości jako błędne i szkodliwe społecznie, a w części wręcz nieakceptowalne moralnie (aborcja, związki partnerskie, eutanazja). Skojarzenie w jakikolwiek sposób Fundacji Twój Ruch z tezami programowymi prezentowanymi przez Ruch Palikota, czy działalnością niekwestionowanego lidera partii politycznej Ruch Palikota (Twój Ruch), jest w odbiorze Fundacji Twój Ruch naruszeniem jej dóbr osobistych, szkodliwe dla wizerunku Fundacji i jej dobrego imienia.

Jak wynika z wyroku Sądu Najwyższego z dnia 12 lipca 2007 roku, sygn. IV CSK 286/06 nawet samo: Posłużenie się przez osobę prawną w swojej nazwie nazwą innej osoby prawnej, bez jej zgody, stanowi naruszenie dobra tej drugiej osoby prawnej podlegającego na podstawie art. 43 w związku z art. 23 i 24 KC ochronie. Idąc tokiem rozumowania Sądu Najwyższego oraz przez wzgląd na fakt, że Fundacja Twój Ruch działa w podobnej sferze aktywności społecznej, władze Fundacji zdecydowały się na podjęcie akcji sądowej mającej na celu zakazanie partii Ruch Palikota używania nazwy Twój Ruch.

Zarząd Fundacji Twój Ruch

-------------
Pytania natury prawnej
mec. Andrzej Turczyn, andrzej@turczyn.pl

Rzecznik Fundacji Twój Ruch
Eunika Chojecka, eunika.chojecka@gmail.com

Za stroną Twój Ruch

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej