Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
832 posty 5387 komentarzy

Serendipity

Andy-aandy - Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... ———————————————— Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą każdego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos

Pozew przeciwko partii Palikota o zakaz używania nazwy Twój Ruch

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przez wzgląd na fakt, że Fundacja Twój Ruch działa w podobnej sferze aktywności społecznej, władze Fundacji zdecydowały się na podjęcie akcji sądowej mającej na celu zakazanie partii Ruch Palikota używania nazwy Twój Ruch.

 

 

Pozew przeciwko partii Palikota o zakaz używania nazwy "Twój Ruch"

 


W związku z tym, że z dnia na dzień działalność Zarządu, wolontariuszy oraz partnerów Fundacji jest coraz bardziej utrudniana ze względu na utożsamianie Fundacji z partią Janusza Palikota – postanowiliśmy przedsięwziąć dodatkowe kroki prawne w celu powstrzymania partii Ruch Palikota przed używaniem nazwy Twój Ruch.
 

OŚWIADCZENIE FUNDACJI TWÓJ RUCH

Fundacja Twój Ruch w dniu dzisiejszym złożyła pozew przeciwko partii Ruch Palikota o naruszenie dóbr osobistych (art. 23 kc i 24 kc w zw. z art. 43 kc). Dotychczasowe działania Fundacji Twój Ruch polegały na przyłączeniu się jako uczestnik postępowania do postępowania rejestrowego, o rejestrację zmiany nazwy partii Ruch Palikota na Twój Ruch i wskazaniu sądowi rejestrowemu okoliczności, uzasadniających odmowę rejestracji zmiany nazwy partii.

Kontynuując działania prawne Fundacja Twój Ruch zdecydowała o skierowaniu powództwa cywilnego do sądu powszechnego, o naruszenie dóbr osobistych. Fundacja Twój Ruch, jako fundacja prezentująca wartości chrześcijańskie i konserwatywne, nie chce być w żaden sposób identyfikowana czy nawet kojarzona z hasłami partii Ruch Palikota. Fundacja Twój Ruch nie chce być kojarzona w jakikolwiek sposób z partią polityczną Palikota, uznając prezentowane przez ten podmiot wartości jako błędne i szkodliwe społecznie, a w części wręcz nieakceptowalne moralnie (aborcja, związki partnerskie, eutanazja). Skojarzenie w jakikolwiek sposób Fundacji Twój Ruch z tezami programowymi prezentowanymi przez Ruch Palikota, czy działalnością niekwestionowanego lidera partii politycznej Ruch Palikota (Twój Ruch), jest w odbiorze Fundacji Twój Ruch naruszeniem jej dóbr osobistych, szkodliwe dla wizerunku Fundacji i jej dobrego imienia.

Jak wynika z wyroku Sądu Najwyższego z dnia 12 lipca 2007 roku, sygn. IV CSK 286/06 nawet samo: Posłużenie się przez osobę prawną w swojej nazwie nazwą innej osoby prawnej, bez jej zgody, stanowi naruszenie dobra tej drugiej osoby prawnej podlegającego na podstawie art. 43 w związku z art. 23 i 24 KC ochronie. Idąc tokiem rozumowania Sądu Najwyższego oraz przez wzgląd na fakt, że Fundacja Twój Ruch działa w podobnej sferze aktywności społecznej, władze Fundacji zdecydowały się na podjęcie akcji sądowej mającej na celu zakazanie partii Ruch Palikota używania nazwy Twój Ruch.

Zarząd Fundacji Twój Ruch

-------------
Pytania natury prawnej
mec. Andrzej Turczyn, andrzej@turczyn.pl

Rzecznik Fundacji Twój Ruch
Eunika Chojecka, eunika.chojecka@gmail.com

Za stroną Twój Ruch

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej