Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
832 posty 5387 komentarzy

Serendipity

Andy-aandy - Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... ———————————————— Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą każdego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos

Elżbieta Jakubiak i Andrzej Duda o prezydenturze Lecha Kaczyńskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Odpowiadają oni m.in. na pytania o osiągnięcia ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w czasie jego kadencji przedwcześnie zakończonej tragicznym wydarzeniem w Smoleńsku.

 

 

 

Elżbieta Jakubiak i Andrzej Duda o prezydenturze Lecha Kaczyńskiego

Odpowiadają oni m.in. na pytania o osiągnięcia ś.p. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w czasie jego kadencji — przedwcześnie zakończonej tragicznym wydarzeniem w Smoleńsku.

Mówią oni także o działalności Lecha Kaczyńskiego w czasie pełnienia funkcji prezydenta m.st. Warszawy.

Realizatorzy programu przedstawiają także fragment filmu Prezydent pokazujący wystąpienie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Gruzji i jego pamiętnego przemówienia na placu w Tbilisi. Film Prezydent jest polskim filmem dokumentalnym z 2013 roku o Prezydencie RP Lechu Kaczyńskim. Film jest zrealizowany przez Joannę Lichocką i Jarosława Rybickiego.


Biografia Lecha Kaczyńskiego nominowana w konkursie Książka Historyczna RokuJest to biografia polityczna L. Kaczyńskiego, rekonstruująca kolejne etapy jego aktywności: od udziału w Marcu '68, udział w trójmiejskim ruchu antykomunistycznym, roli w Wielkim Strajku 1980 r., aktywności w "Solidarności" i m.in. internowanie.

 


"Prezydent" — film o Lechu Kaczyńskim, reżyseria Joanna Lichocka i Jarosław Rybicki

KOMENTARZE

 • ...
  Marzenie o superpaństwie europejskim to "zasługa"? Ciekawa koncepcja... Marzenia bywają ciekawe, ale trochę realizmu:

  Międzynarodowa niezależność?
  http://www.youtube.com/watch?v=x9o9m08F5AE
  Prawdziwe zasługi dla:
  http://www.youtube.com/watch?v=fo2_4ukYow4

  Filmy pozostawiam bez komentarza
  Pozdrawiam
 • @lju 10:41:28
  napisał:
  "Marzenie o superpaństwie europejskim to "zasługa"?"

  Można widzieć UE taką jaką tworzy ją tow. Tusk z tow. Komuruskim — z Polską oddaną na pastwę Rosji i Niemiec, a więc bezsilną.

  Proponuję posłuchać materiłau TV Republika oraz zastanowić się nad tym, co mówią o prezydenturze Lecha Kaczyńskiego jego współpracownicy.

  I dlaczego Prezydent Kaczyński przekonał kilku innych prezydentów czy premierów — by rzem polecieli do Gruzji.

  Lecz to wymaga umiejętności myślenia — nie kopiownia orosyjskiej propagandy i plecenia frazesów...
 • @Andy-aandy 10:58:40
  "Lecz to wymaga umiejętności myślenia — nie kopiownia orosyjskiej propagandy i plecenia frazesów..."

  Jakich frazesów? Ja nic nie komentowałem, dałem Ci do przemyślenia (a wierzę, że posiadasz tą "umiejętność") dwa filmy, jeśli jest w nich jakaś "propaganda", to tylko w wykonaniu L. Kaczyńskiego, jeśli widzisz w tych filmach coś niewłaściwego, napisz co. Oczywiście "zasługi" można mnożyć, nie tylko poprzez narażanie Polski awanturą w Gruzji, czy wysyłanie polskiego wojska w interesach Izraela na napastnicze wojny, ale TL, czy wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem, budowę muzeum dla żydów (wspólnie z HGW - wyborcy PiS winni jej chyba wdzięczność że kontynuowała to "dzieło" L. Kaczyńskiego) i wiele innych rzeczy, których wymieniać mi się nie chcę.
  Superpaństwo europejskie mogłoby być jakby L. Kaczyński był tam ministrem sprawiedliwości? No bez jaj, Ty naprawdę uważasz takie "marzenia" za "zasługę"? Chyba osobistą dla samego siebie, bo dla mnie to zdrada Polski. Ostatecznie tą politykę kontynuuje R. Sikorski, który zresztą będzie pamiętany za 10 lat jako minister w rządach PO i PiS.
  "Zasługi" dla Izraela, czy Gruzji nie za bardzo mnie interesują, chciałbym wiedzieć czy ten człowiek zrobił coś dla Polski pozytywnego, napisz proszę, nie chciałbym widzieć go w tak negatywnym świetle jak jego wszystkich kolegów z okrągłego stołu.
  Był tylko jednym z ludzi systemu, pionkiem w jego trybach, niczym w swej "skuteczności" nie różnił się od swoich poprzedników, zresztą bez nich by nie zaistniał.
 • @lju 11:17:01
  PS Twoje filmy oglądałem, to wygląda jak PiSowski TVN, jednostronna narreacja.
 • @lju 11:17:01
  napisał:
  "chciałbym wiedzieć czy ten człowiek zrobił coś dla Polski pozytywnego"

  A więc najpierw posłuchaj tego, co mówią jego współpracownicy... Chyba to potrafiisz?

  Choćby wyjaśnienia, że w założenich Prezydenta Kczyńskiego — Muzeum Historii Żydów Polskich miało służyć polskiej, a nie antypolskiej propagandzie w wydaniu bolszewickiej ekipy tuska...
 • @Andy-aandy 11:49:50
  Posłuchałem, przedstawiają zdradę Polski jako wielką rzecz, a muzeum dla żydów jako pozytyw? Tak, pisali o tym chyba w GW, oczywiście deklaracje wysłania Polaków by napadali inne państwa w interesie Izraela, to też pozytyw, odprawianie obrzędów żydowskich to pozytyw? Mamy jak miewam różny system wartości, co czyni dalszą dyskusję bezcelową, a szkoda. Mimo to jednak pozdrawiam i dziękuję za tą dyskusję.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej