Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
832 posty 5387 komentarzy

Serendipity

Andy-aandy - Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... ———————————————— Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą każdego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos

Władze SDP apelują do Grzegorza Hajdarowicza o pozostawienie redakcji "Rzeczpospolitej" i "Uważam Rze" bez zmian

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Możliwość wyrażenia zróżnicowanych poglądów jest istotą demokracji. Dziennik "Rzeczpospolita" i tygodnik "Uważam Rze" są dziś ważnym filarem debaty publicznej.

 

Władze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich apelują do Grzegorza Hajdarowicza o pozostawienie redakcji "Rzeczpospolitej" i "Uważam Rze" bez zmian

 

Poniższy apel jest istotnym oraz znaczącym wystąpieniem władz SDP w obronie pluralizmu prasy w III RP. Wielokrotnie pisałem do redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" cierpkie uwagi na temat wielu artykułów nienawidzących polskiego patriotyzmu propagandzistów jakie były opublikowane, a jakie moim zdaniem nie powinny znaleźć się w tak poważnej gazecie, jaką mimo wszystko jest "Rzeczpospolita". Jednak obecny profil prasowy "Rzeczpospolitej" nie powinien się zmienić na gorszy, czy zbliżony do propagandówki "GW", jak to niestety uczynił poprzedni naczelny tej gazety. 

Prawdopodobie apel szefów SDP nie odniesie większego skutku... Lecz ciągle trzeba mieć nadzieję, że jednak Hajdarowicz nie zrobi z "Rzeczpospolitej" antypolskiego, lewackiego ścieku bzdur — jak to się stało w przypadku należącego do niego "Przekroju". Tym bardziej, że "Przekrój" stracił wielu nabywców oraz poniósł duże straty i obecnie praktycznie jest niszową gazetką nie mającą żadnego znaczenia na rynku prasowym...

Andy


 

Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich  Krzysztof Skowroński oraz wiceprezesi, Agnieszka Romaszewska i Piotr Legutko – zaapelowali do prezesa Presspubliki Grzegorza Hajdarowicza o "umożliwienie kontynuowania pracy redakcji w obecnym składzie".

Treść apelu:

Warszawa, 22.10.2011 r.

Szanowny Pan Prezes Grzegorz Hajdarowicz

Presspublica Sp. z o. o.

Szanowny Panie Prezesie

Jesteśmy przekonani, że możliwość wyrażenia zróżnicowanych poglądów jest istotą demokracji. Dziennik "Rzeczpospolita" i tygodnik "Uważam Rze" są dziś ważnym filarem debaty publicznej. Sukces obu tytułów jest efektem pracy zespołów dziennikarzy i publicystów.

Szanując Pana prawa właścicielskie apelujemy o umożliwienie kontynuowania pracy redakcji w obecnym składzie. To byłby ważny i pozytywny sygnał dla znacznej części opinii publicznej i środowiska dziennikarskiego.

Krzysztof Skowroński – prezes SDP

Agnieszka Romaszewska-Guzy – wiceprezes SD

Piotr legutko – wiceprezes SDP

 


Apel cytowany jest za portalem wpolityce.pl: 

http://wpolityce.pl/wydarzenia/16824-wladze-sdp-apeluja-do-grzegorza-hajdarowicza-o-pozostawienie-redakcji-rzeczpospolitej-i-uwazam-rze-bez-zmian?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+wPolitycepl+%28Najnowsze+informacje+wPolityce.pl%29


 

Hajdarowicz już na ten apel odpowidział...

Zobacz moją notkę"Chamska odpowiedż Hajdarowicza na spokojny apel SDP".

 

 

KOMENTARZE

 • Mam przekonanie graniczące z pewnością że:
  jest to wołanie na puszczy.
  W Tuskolandii nie takie rzeczy już przechodziły bez echa:))
  Pzdr.
 • Płonne nadzieje.
  Nie po to rząd wymusił na wydawcy zmiany właścicielskie (władza uzasadniała to zbytnim krytycyzmem "Rz" względem rządu i zatrudnianiem niewłaściwych dziennikarzy), aby pozostawiać profil tych pism bez zmiany, tyle tylko, że te zmiany będą dokonywane powoli, tak by nie nastąpił gwałtowny odpływ czytelników.
  W tej notce jest jednak zawarta istotna informacja, która do tej pory była mało zauważana. Po rezygnacji Krystyny Mokrosińskiej ze stanowiska prezesa SDP, szefem tej organizacji został Krzysztof Skowroński, co moim zdaniem, jest bardzo dobrą wiadomością.
 • @Piotr Marzec
  napisał:
  "Po rezygnacji Krystyny Mokrosińskiej ze stanowiska prezesa SDP, szefem tej organizacji został Krzysztof Skowroński, co moim zdaniem, jest bardzo dobrą wiadomością."

  Jako szeowa SDP Mokrosińska była funkiem salonu — i wyłącznie o polityczne interesy tego salonu dbała.

  Z uczciwym i rzetelnym dziennikarstwem nie miało to nic wspólnego...

  Dlatego, ten apel SDP wydał mi się istotny — ponieważ mówi on o także bardzo pozytywnych zmianach w samym SDP.

  *
 • @inka1
  napisała:
  "to jest to wołanie na puszczy."

  Hajdarowicz pożyczył spore pieniądze na zakup wydawnictwa z "Rzeczpospolitą" i "Uważam Rze". Obie te gazety mają już swoich wiernych czytelników i prenumeratorów.

  Jeżeli Hajdarowicz jest rzeczywiście biznesmanem — to po lewackich eksperymentach w jego "Przekroju", nie będzie chciał tych pieniędzy stracić...

  A to oznacza utrzymywanie obecnej linii programowej tych gazet.

  Jednak, jeżeli stoją za nim inne siły PRL-bis, to zmiany na gorsze nastąpią szybko. Będzie to oznaczało odejście znacznej części czytelników — a zdobycie nowych będzie w obecnych warunkach na rynku prasowym bardzo trudne.

  Poza tym, wymagałoby znacznych wydatków na reklamę — a tego, obciążona przecież koniecznością spłat dużych pożyczek, firma Hajdarowicza mogłaby nie przetrzymać...

  Andy
 • @Andy-aandy
  Nie ma między nami sporu. Ja tylko ztwierdziłem, że to działanie nie powstrzyma Hajdarowicza przed zmianą profilu tych czasopism. Dodam jeszcze, że wielu dziennikarzy "Rzeczpospolitej" i "Uważam Rze" spodziewa się w najbliższym czasie utraty pracy.
 • Oficjalne stanowisko Hajdarowicza
  http://www.rp.pl/artykul/705493,732502-Oswiadczenie-wydawcy-Rzeczpospolitej.html
 • @Piotr Marzec
  Wiem, że nie ma sporu...

  I słyszałem o tych obawach dziennikarzy.

  Wszystko zależy od tego, czy nabycie "Rzepy" przez Hajdarowicza jest posunięciem biznesowym, czy sterowane przez jakieś ciemne siły PRL-bis.

  Być może łudzę się, że Hajdarowicz wykorzystał postbolszewicką nagonkę na wydawnictwo Presspublika — i mając możliwości uzyskania dużej pożyczki na ten cel — wykorzystał okazję i kupił je dla prestiżu własnego i swoich innych firm... Firmy te, tym samym przecież uzyskały możliwości bezpłatnej reklamy w znaczących mass mediach...

  A to oznacza spore oszczędności w wydatkach na reklamę dla jego biznesów...
  *
 • @Tomasz Urbaś
  napisał
  "Oficjalne stanowisko Hajdarowicza"

  Wiem. Znam ten tekst.
  Niby pozytywny, jednak nic nie mówi o jego planach dotyczących dzinnikarzy pracujących w "Rzepie"...

  A były już także i jego rozmowy na temat zmiany naczelnego "Rzepy", co zawsze oznacza częściową wymianę zespołu dziennikarskiego gazety, bo naczelny chce mieć swoich ludzi w kierownictwie redakcji.

  Jednak, zacytuję fragment tego oświadczenia Hajdarowicza:

  (...)
  To logo i nazwa, z którą jestem osobiście związany, zobowiązują nas do hołdowania najwspanialszym wartościom dziennikarstwa – niezależności, wrażliwości na problemy społeczne i wierności ideałom, jakie ten tytuł od lat prezentuje. Niezależnie od tego, kto w danym momencie sprawuje władzę.
  (...)
 • @Andy-aandy
  W III-ej RP nie obowiązują normalne prawa rynku. Przypomnę tylko historię dziennika "Nowy świat", który wychodził na początku lat 90-ych. Miał zbliżony nakład do "Gazety Wyborczej", ale upadł z powodu braku reklam. Więksi reklamodawcy szli do "GW". Działały tu zupełnie inne mechanizmy niż rynkowe. Zachęcam do przeczytania mojego tekstu :
  http://marcowe.nowyekran.pl/post/29287,czy-w-polsce-mamy-totalitaryzm
  Tam dość klarownie (mam taką nadzieję) to wyjaśniłem.
 • to w ogóle jest chore
  to w ogóle jest chore, żeby trzeba było się prosić hegemona, żeby coś dał popisać, bo po prostu prawica nie ma gdzie pisać! Wszystko obsadzone, wykupione, przejęte... Przecież to prawie faszyzm. Gdzie nie spojrzysz tylko tych kilka mord w kółko, tych euro-agentów-"autorytetów", czy innych czerwonych cwaniaków.
  A my się prosimy i apelujemy... Ładne czasy.
 • Samodestrukcja PiS
  Uplasowanie się (się!) PiS jako wieczny przegrany skutkuje powstawaniem próżni politycznej.
  Podobnie próżnia powstanie po PO. PO ma nikłe szanse przetrwać nadchodzący kataklizm. Stąd rozdanie z Palikotem.
  Pojawiają się nowe szanse w centrum i prawej stronie.
 • @
  Apelować to sobie można.
 • @Piotr Marzec
  napiusał:
  "Przypomnę tylko historię dziennika "Nowy świat", który wychodził na początku lat 90-ych."

  Mimo wszystko na początku lat 90. ub. wieku byłą zupełnie inna sytuacja gospodarcza. Wszystkie większe firmy w tym nowo utworzonym PRL-bis — należały do sowieckiej nomenklatury partyjnej z PZPR oraz podległych sowietom tajnych służb w PRL, wykorzystujących pieniądze zrabowane państwu m.in. za pomocą FOZZ.

  "Nowy świat" był inicjatywą antykomunistyczną i antysystemową — a więc bolszewia rodem z PRL chciałą go zlikwidować...

  Teraz trzeba byłoby wiedzieć, czy ktoś stoi za Hajdarowiczem — a jeżeli tak, to kto to jest... Bo jego "grupa finansowa" była finansowo za słaba, by samodzielnie zapłacić za to przedsięwzięcie.

  Poza tym, wielu biznesmenów — za pomocą zręcznych pożyczek — przerzuca część ewentualnych strat w nabywanych biznesach na banki...

  *
 • @Andy-aandy
  "Teraz trzeba byłoby wiedzieć, czy ktoś stoi za Hajdarowiczem — a jeżeli tak, to kto to jest..."

  Oj, Tygrysie, Tygrysie... :(

  Piszesz w trybie przypuszczającym, a tu - same pewniki! Owszem, ciekawe byłoby, która to wataha uboli czy innych wsiunów, ale efekt pozostanie TEN SAM!!!
 • Płonne nadzieje
  Apel słuszny. To jest oczywiste. Niestety PełO robi wszystko, by pluralizmu nie było,a jedynie klakierskie łże media. Być może, wbrew pozorom, skutek będzieinny od zakładanego przez drajców. Mianowicie wzmocni się i scementuje nurt dziennikrstwa niezależnego. Tego Tobie i nam tu wszystkim na NE życzę. Pozdrawiam.
 • @ Andy-aandy
  I popatrz - co zaczyna się wyrabiać na nE! Po jadowitych i wstrętnych antykatolickich postach jakichś "nowych" i zezowatych /wielokrotne mutacje.../ - blogerzy zaczynają odchodzić. Sama również zastanawiam się, czy stąd nie wywiać. Redakcja w imię "wolności słowa" i "prawdziwej cnoty, co to krytyk się nie boi" wpuszcza na łamy absolutnie ostatnie gnojstwo! I PT Redakcji to nie przeszkadza! To jacyś faceci od Urbana! Ale - niezależnie od kogo by byli - efekt wywalenia porządnych, prawicowych blogerów OSIĄGNĘLI! KrisJora, Nathanael...................... pewnie i inni.
  Mnie mdli od wczoraj na okoliczność nE! Zażądałam wyjaśnień od redakcji oraz interwencji. Jeśli nie odpowiedzą - spływam stąd! Pieprzę taką, rzekomą, "wolność słowa"!!!!!!!!!!!!!!!
 • @KOSSOBOR
  napisałaL
  PT Redakcja "wpuszcza na łamy absolutnie ostatnie gnojstwo! I PT Redakcji to nie przeszkadza!"

  Zgadza się. Wpuszcza gnojstwo, jakie w dodatku bezkarnie obraża innych blogerów...

  Lecz, gdy takiemu gnojstwu napisze się prawdę — biegną z płaczem do PT Redakcji ze skargami...

  Zobacz moją korespondencję z PT Redakcją pod moim blogiem:
  "ZeZeM menelskim: Prawi katole mordują — "jak na prawego 'katola' przystało", http://salski.nowyekran.pl/post/30737,zezem-menelskim-prawi-katole-morduja-jak-na-prawego-katola-przystalo

  *
 • @Mirek
  napisał:
  "Mianowicie wzmocni się i scementuje nurt dziennikrstwa niezależnego."

  Niestety, nie jest to takie proste.

  W "Rzepie" jest paru znakomitych oraz wielu dobrych i uczciwych dziennikarzy reprezentujacych tę część społeczeństwa — jaka nie znajduje swoich opinii w innych postsowieckich mass mediach w PRL-bis.

  Utrata "Rzepy" na rzecz zbolszewizowanej michnikowszczyzmy — oznaczałaby utratę tego medium, mającego przecież także i innych odbiorców.

  Już raz to nastąpiło, "Rzepą" wtedy rządził zupełnie nieznany lewacki mianowaniec — niejaki red. Gauden, który zrobił z tej gazety dodatek do GWna — i musiał zostać wymieniiony, bo gwałtownie spadła liczba nabywców tej gazety, a więc i dochody...

  *
 • Żadne apele nie pomogą
  Jeśli ktoś umożliwia niezbyt mocnemu finansowo biznesmenowi kupno takiej gazety, to nie po to, aby on po transakcji podejmował suwerenne decyzje, co z tą gazetą dalej.
  Przecież to oczywiste.
 • @grazss
  napisał:
  "o nie po to, aby on po transakcji podejmował suwerenne decyzje"

  OK.
  To w takim razie kto wyłożył ponad 120 milionów dolarów na kupno całości udziałów w "Presspublice" tylko po to — by w ciągu roku czy dwóch większoć tej kwory stracić...

  Bo szybka zmiana profilu tych gazet — będzie oznaczała natychmiastowe odejście znacznej części czytelników... A więc utratę znacznej części dochodów i tym samym znaczny spadek wartości "Presspubliki"...

  *
 • @Andy-aandy
  Zrobienie z "Rzepy" drugiego GWna tylko tej gazecie i zaszkodzi, i prawdopodobnie doprowadzi do jej upadku. Taki być może jest cel.
  Jak pisze wyżej Kossobor podobnie może się stać z NE, kiedy świńskie ryje będą się tu swobodnie panoszyć i w imię wolności słowa będą jeszcze promowani. Temat ten jednak przez red. nacz. jest kompletnie zamilczany. A przecież NE miał być określonego nurtu i tyle. Kody były tylko dla zaufanych, którzy mogli przekazywaćje swym zaufanym znajomym itd. Potem NE się otworzył, bo pisać każdy może. I jest jak jest. Pozdrawiam.
 • @Andy-aandy
  A kogo obchodzą liczni czytelnicy Rzepy?
  Nie będzie "Rzepy", to będą czytać co innego, na przykład "Dziennik", albo GW.
  A upadek "Presspubliki"?
  Upadnie i tyle.
  A panu biznesmenowi krzywda się nie stanie, jeśli dobrze wykona zadanie.
 • @Mirek
  Jeśli NE promuje się jako platforma blogerska bez cenzury politycznej i blokuje tylko tych, którzy łamią regulamin - to nie jest takie proste, aby zablokować te różne kupy, czy jak im tam.
  Natomiast jeśli gremialnie blogerzy będą zgłaszać nadużycie, zamiast komentować pod takimi postami, to powinno odnieść skutek.
  Jeśli Ty, jaki katolik, czujesz się zraniony tym, że ktoś kpi z Twojej wiary, przywiązania do symbolu krzyża , lub czytasz tekst wulgarny- to zgłaszaj nadużycie.
  O ile ja rozumiem politykę medialną NE, to ma być platforma otwarta na dyskusje merytoryczne, a dyskusje mają sens wtedy, gdy są różnice poglądów na różne sprawy, a nie wszyscy na jedną nutę.
 • @Mirek
  napisał:
  "robienie z "Rzepy" drugiego GWna tylko tej gazecie i zaszkodzi, i prawdopodobnie doprowadzi do jej upadku. Taki być może jest cel."

  DO upadku? To już nie dzisiaj...

  To są jednak duże pieniądze nawet i dla postsowieckich milionerów. Wszystkie zrabowane państwu pieniądze przez nomenklaturę z PZPR i tajne służby z PRL — w okresie przekształceń z początku lat 90. — zostały już "sprywatyzowane" i są indywidualną własnością...

  A takich pieniędzy, wyłącznie dla cudzej przyjemności — w błoto się nie wyrzuca...

  *
 • @Andy-aandy
  "A takich pieniędzy, wyłącznie dla cudzej przyjemności — w błoto się nie wyrzuca..."

  To nie jest kwestia przyjemności. Straty finansowe, jakie mogą ponieść na tej operacji grupy interesów związane z władzą, są niczym w porównaniu z korzyściami jakie wynikają dla tego układu władzy z uszczelnienia parawanu medialnego, który osłania patologiczne związki mediów, biznesu i władzy, oraz nieskrępowanej eksploatacji naszego nieszczęsnego kraju przez ten układ.
  Jeszcze raz powtarzam : tu nie działają tradycyjnie rozumiane mechanizmy rynkowe.
 • @Piotr Marzec
  Otóż to.
  Pięć gwiazdek za ten komentarz!
  :)))
 • @Andy-aandy
  Przepraszam ale pozwolę się nie zgodzić w sprawie spodziewanych zysków z tego interesu. Nie o to tu chodzi.
  P. Chajdarowicz to słup służb przykrywka i pralnia w jednym takie "Wash and go" :))
  On zainwestował na rozkaz :))
  I jak straci w "tej sprawie" to nikt mu złego słowa nie powie/a jeszcze kredyt umorzy:)))/
  bo chodzi o zamknięcie kolejnego kanału i źródła prawdziwej informacji.
  Zabicie wolności słowa .
  Służby dobrze wiedzą że koszty muszą być bo propaganda kosztuje.

  Ps. Dowodem jest fakt że mając słabą pozycję finansową i zadłużenie cudem jakimś dostał pożyczkę .
  Komu w Polsce tak szczodrze banki kredyty rozdają?
  Ta akcja to polityczna rozgrywka .
  Tak to widzę.
  Pzdr:)
 • @inka1
  Widzę, że zostałem przegłosowany...

  Trzeba w takim razie poczekać i zobaczyć co z tego wyniknie...

  :-)
 • @Andy-aandy
  Najlepszym się zdarza nawet zawołany strateg nijaki Nappo Leon czasem przestrzelił:)))
 • @Andy-aandy
  "Trzeba w takim razie poczekać i zobaczyć co z tego wyniknie..."

  Salomonowy wyrok ;)
  Pozdrawiam.
 • @Andy-aandy
  Przecież NE przyjmie zwolnione redakcje do siebie, więc w czym problem ;) Założymy tygodnik "NE uważam że - a my wprost przeciwnie"

  Mogli bardziej wspierać PiS, to by może ocaleli. Była tam linia dość dobroduszna do PO i pochwalna, reklamowa dla PJN nadaremnie.
 • @Marek Kajdas
  napisał:
  "Założymy tygodnik "NE uważam że - a my wprost przeciwnie""

  Jak wygram w Dużego Lotka jakieś około 100 mln — to pomyślę o takim tygodniku. Chociaż byłoby trzeba popracować jeszcze nad tym tytułem...

  :-)
 • @Marek Kajdas
  napisał:
  "Mogli bardziej wspierać PiS, to by może ocaleli."

  Żadne mocniejsze wspieranie PiS niczym "Rzepie" by nie pomogło. Wręcz przeciwnie. Lisicki i tak starał się manewrować i osłąbiać ataki na gazetę — publikując antypolskich propagandzistów michnikowszczyzny z GWna w "Rzepie"

  Jednak, właśnie straszenie poprzedniego właściciela przez agentów postbolszewi w rządzie Tuska — spowodowało, że miał on dość kłopotów i obawiał się straty dochodów z tej inwestycji...

  *
 • @Andy-aandy
  Biznes biznesem, a misja misją :))
 • @Mirek - jedyny nurt to nurt zdrowego rozsądku, czasem coś dodatkowo
  "może się stać z NE, kiedy świńskie ryje będą się tu swobodnie panoszyć i w imię wolności słowa będą jeszcze promowani"

  Dla niej, a wcześniej dla innych, to już się stało co jest nieporozumieniem. Zaufani, wielu z nich, poodchodzili, a portal musi się rozwijać. Kto bloguje? Różne osoby -"qpę" chyba raz wypromowano i tekst nie był chyba obrażający chamsko wierzących - reszta to naturalna cyrkulacja po prawej stronie.

  Słusznie mówi grazss o zgłaszaniu nadużycia - z braku, niestety, innych mechanizmów, które by sprawę załatwiły definitywnie. Zobaczymy czy zechcą to zrobić, choć to kosztowne, bo wiedzą co robić.
 • @carcajou
  napisał:
  "Biznes biznesem, a misja misją :))"

  Obecnie, wzorem manier przywleczonych ze zmanierowanego Zachodu — każdy, nawet postsowiecki biznes w PRL-bis twierdzi, że ma "misję"...

  Tymczasem, ta "misja" wszystkich biznesów jest jedna i podstawowa — "zarabianie pieniędzy" dla właścicieli... A że czasem to zarabianie odbywa się za pomocą np. "misji" rozwoju nowych technologii — to już jest zupełnie inna sprawa.

  Natomiast o misji jako takiej — mogą mówić np. niektóre fundacje, prowadzone przez nieopłacanych ludzi mających misję służenia innym ludziom lub społecznościom, czy społeczeństwu w którym żyją.

  *
 • @grazss 14:13:18
  "Natomiast jeśli gremialnie blogerzy będą zgłaszać nadużycie, zamiast komentować pod takimi postami, to powinno odnieść skutek."

  Zgłosiłam. Nie komentowałam, naturalnie, pod postami gnojstwa. Ale - jest GRANICA, do q... nędzy w "wolności słowa"!!!

  " O ile ja rozumiem politykę medialną NE, to ma być platforma otwarta na dyskusje merytoryczne, a dyskusje mają sens wtedy, gdy są różnice poglądów na różne sprawy, a nie wszyscy na jedną nutę."
  My w domu dyskutujemy merytorycznie. Ale gdy ktoś wchodzi do nas i sra na środku salonu - to widzisz jakąkolwiek konieczność dyskusji merytorycznej? A takie właśnie, "srające" posty się pojawiły. KTO tych blogerów wpuścił? KTO dał gnojstwu kody dostępu? Czyżby Urban wykupił udziały w nE? Gdzie, do cholery, jest PT Redakcja?!

  Przepraszam i Ciebie i Tygrysa za brzydkie wyrazy - nie przyjmujcie tego osobiście. To jest maksymalny wqurw ogólny. Ale PT Redakcji nie przepraszam. Chyba że mnie i WSZYSTKICH przeprosi za wpuszczenie gnojstwa i wywali to towarzycho od Urbana. Jeżeli może........
 • @KOSSOBOR
  napisała:
  "Ale PT Redakcji nie przepraszam"

  Odbyłem już kilka "dyskusji" z redakcją na temat różnych blogów, których jedynym celem było obrażenie innych osób, czy obraza i naruszenie uczuć religijnych innych blogerów...

  ŁŁ — moim zdaniem — przyjął zbyt liberalną postawę w tych sprawach — a admini często nie reagują, albo reagują zbyt późno na zgłaszane im przez blogerów zastrzeżenia (za pomocą kliknięcia na "nadużycie")...

  *
 • @Andy-aandy
  "ŁŁ — moim zdaniem — przyjął zbyt liberalną postawę w tych sprawach", napisałeś.
  Proszę, mówmy o postawie DOPUSZCZAJĄCEJ, a nie LIBERALNEJ. Chyba zabrudziliśmy mocno to słowo, a było takie ładne... Dzisiaj każde "gie" dopycha się do LIBERALIZMU" i tak jest on postrzegany. Szkoda.

  Pozdrawiam.
 • @KOSSOBOR
  OK.

  Mówmy więc, że ŁŁ przejawia skrajny libertynizm w polityce redakcyjnej...

  :-)
 • @Andy-aandy
  O! :))) Właśnie!

  Jestem liberalna, szczerze mówiąc. Ale... mój liberalizm kończy się na wysokości mojego nosa /obyczajowego, religijnego, rodzinnego, majątkowego etc./, a zaczyna się na wysokości nosa /obyczajowego ...etc./ mojego współobywatela. No ale nad wszystkim góruje Dekalog.

  Nieustannie pozdrawiam.
 • @Tomasz Urbaś
  Oby szybko te luki wypełnic (te po prwej stronie).
  Mamy szansę? Myslę ze bardzo duża nawet.
 • @Wiesław P
  napisał:
  "Polecam gorąco by przeczytać Polacy o tate Stolzmana i nim samym"

  Część z tych materiałów już znałem wcześniej.

  Niestety, zmanipulowani przez postsowieckie mass media w PRL-bis oraz sowiecką agenturę wyborcy — głosowani na tę nieciekawą postać o mentalności sowieckiego politruka i i komunistycznej przeszłości aż dwukrotnie...

  Można tylko przypominać o tym, co sobą reprezentują ci wszyscy korumpujący życie polityczne i niszczący społeczeństwo postsowieccy gangsterzy — by chociaż pamięć o tym pozostała...
  *
 • @KOSSOBOR
  napisała:
  "Jestem liberalna, szczerze mówiąc."

  Liberalizm ma wiele bardzo różnych twarzy... I tu trzeba mocno uważać, bo jedną z tych ukrytych — pokazują tzw. "cryptos"...

  Jedną z takich liberalnych twarzy prezentowali orwellowscy "cryptos", czyli kryptokomuniści...

  Powszeche zakłamanie prezentowane przez różnych "cryptos" (kryptokomunistów) oraz leninowskich "pożytecznych idiotów" — powodowało m.in. takie publiczne filosowieckie deklaracje — jakie w okresie międzywojennym (1918–1939) dość często byłe składane przez "postępowych" liberałów: "Jestem komunistą, bo jestem liberałem".
 • @KOSSOBOR —: jeszcze o cryptos :-)
  * * *

  "Wstąpcie do Sowietów, przecież to takie postępowe, światłe, nowoczesne państwo"

  O stosunku Labour Party w Wielkiej Brytanii do sowieckich bandytów w okresie II wojny światowej mówił w jednym ze swoich wywiadów mieszkający w USA socjolog i politolog Feliks Gross:

  - Nacisk, aby dogadać się z Sowietami, był rzeczywiście ogromny. Pamiętam zebranie w Londynie, któremu przewodniczył Adam Ciołkosz. (1)

  Poseł Labour Party zapytał na nim: "Dlaczego się sprzeciwiacie? Wstąpcie do Sowietów, przecież to takie postępowe, światłe, nowoczesne państwo".

  Wówczas Ciołkosz wstał i powiedział: "After you, sir".

  —————
  1. 1901–1072, znany polityk socjalistyczny, był skazany w procesie brzeskim, przewodniczący PPS na emigracji w Londynie...
 • @Andy-aandy
  Ha!
  Ale ja nie mówię o cryptos /dzięki za informację o Ciołkoszu :( /, jeno o sobie. Ciołkosz doskonale baranowi odpowiedział, bardzo dyplomatycznie. Ja bym liberalnie /!/ walnęła w owsianą, angielską gębę ;) Bo tu się właśnie kończy mój liberalizm i zaczyna nos - czyli Ojczyzna.

  Popatrz co zrobiono z resztkami londyńskiego PPSu z p. Lidią Ciołkoszową...
 • @Wiesław P
  Widziałem te same lub podobne strony kilka lat temu.

  Jest normalne, że kraj szykujący się do wojny i panowani anad światem — jak Nimcy Hitlera — pracuje nad nowymi typami uzbrojenia.

  Jednak, trudno powiedzieć, co jest tam prawdą — zwłaszcza o tych hitlerowskich latających spodkach...
 • @KOSSOBOR
  napisała:'
  "co zrobiono z resztkami londyńskiego PPSu z p. Lidią Ciołkoszową..."

  Ludziom w starszym wieku, tak jak p. Lidii — często "odbija" i za odrobinę nawet wątliwej sławy — łatwo jest nimi manipulować...

  Widzieliśmy to na przykładzie dobrego i katolickiego pisarza — jakim był Dobraczyński...

  Jedak prymitywny tytuł "wodzowski" w PRON-ciu i parę komunistycznych błyskotek na piersiach — zrobiły z niego jaruzelską świnię...

  *
 • Publicyści "Rz" apelują, by Lisicki pozostał redaktorem naczelnym...
  * * *
  Publicyści "Rz" apelują, by Lisicki pozostał redaktorem naczelnym

  O pozostawienie Pawła Lisickiego na stanowisku redaktora naczelnego dziennika "Rzeczpospolita" i tygodnika "Uważam Rze" zaapelowało 12 publicystów obu tytułów w liście otwartym do nowego właściciela Grzegorza Hajdarowicza

  List otwarty został skierowany do Grzegorza Hajdarowicza, właściciela spółki Gremi Media, która od środy ma 100 proc. udziałów w wydającej "Rzeczpospolitą" i "Uważam Rze" Presspublice.

  Lisicki kieruje "Rz" od 2006 r. Autorzy listu wyrazili przekonanie, że "tylko osoba Pawła Lisickiego na stanowiskach redaktora naczelnego dziennika 'Rzeczpospolita' i tygodnika 'Uważam Rze', gwarantuje niezależność obu tytułów od nacisków politycznych i ich pomyślny rozwój biznesowy". Podkreślili też, że prowadzenie obu pism przez Lisickiego umożliwiło sukces "Uważam Rze", "które w bezprecedensowo szybkim czasie zdobyło przewodnictwo w rankingach sprzedaży tygodników". "Zwracamy uwagę, że 'Rzeczpospolita' pod kierownictwem Pawła Lisickiego stała się ważnym i ciekawym forum wymiany poglądów politycznych, społecznych i ekonomicznych, ożywiając przez to debatę publiczną w Polsce" - ocenili autorzy listu.

  Jak napisali publicyści "Rz", list powstał w związku z oświadczeniem Hajdarowicza na temat przyszłości gazety oraz "wobec licznych enuncjacji medialnych dotyczących losów gazety i ewentualnych zmian kadrowych".
  (...)

  ——————
  Cytat za: http://www.rp.pl/artykul/118849,734794-Publicysci--Rz--apeluja--by-Lisicki-pozostal-naczelnym.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej