Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
832 posty 5387 komentarzy

Serendipity

Andy-aandy - Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... ———————————————— Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą każdego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos

Zdegradować sowieckich zdrajców w mundurach polskich generałów, uczcić polskiego bohatera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Służby tow. Jaruzelskiego i tow. Kiszczaka mordowały Polaków w imię Dzierżyńkiego! Za co sowiecki namiestnik Jaruzelski, któego tajne służby w PRL mordowały polskich patriotów — był aż tak nagradzany przez swoich sowieckich nadzorców w Moskwie?

 

  

Zdegradować sowieckich zdrajców w mundurach polskich generałów, uczcić polskiego bohatera

 

               Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie w pełni popiera postulat posła Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewa Girzyńskiego, aby - na mocy wyroku wydanego przez Sąd Okręgowy w Warszawie na autorów stanu wojennego - zdegradować generałów Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka do stopnia szeregowego.
          Nasze Porozumienie apelowało już do śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, aby dokonał degradacji generała Jaruzelskiego oraz awansował pośmiertnie do stopnia generała i zaliczył w poczet kawalerów Orderu Orła Białego śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, co stanowiłoby symboliczne rozliczenie epoki PRL poprzez nazwanie po imieniu zdrady i bohaterstwa.
           Teraz, gdy wyrokiem sądu wojskowa junta, której przewodził gen. Jaruzelski została jednoznacznie określona jako związek przestępczy o charakterze zbrojnym, działający dla osobistych korzyści na szkodę Polski i Polaków, ponawiamy nasz wniosek, kierując go do prezydenta Bronisława Komorowskiego w zakresie uhonorowania płk. Kuklińskiego, a do sądu odpowiedniej właściwości w zakresie zdegradowania generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka.
          Uważamy, że w świetle wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie powinno zostać przeprowadzone stosowne postępowanie, mające na celu odebranie stopni generalskich oraz orderów i odznaczeń ludziom, którzy sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu, wiernie służąc przez wiele lat obcemu mocarstwu.
          dr Jerzy Bukowski
          rzecznik POKiN
Tytuł mój, cytowane za: "Zdegradować zdrajców, uczcić bohatera".

 

Gdyby w PRL-bis istniała sprawiedliwość — to tow. Jaruzelski jako sowiecki zbrodniarz, już dawno byłby skazany

 

Obok: baretki orderowe tow. Jaruzelskiego. W tym mnóstwo najważniejszych błyskotek od komunistycznych zbrodniarzy z Kremla... Za co ten sowiecki namiestnik, któego tajne służby w PRL mordowały polskich patriotów — był aż tak nagradzany przez swoich sowieckich nadzorców?

Zdrajcy Polski, agenci sowieckiej, zbrodniczej Informacji Wojskowej — zbrodniarze Jaruzelski oraz Kiszczak — byli wynagradzany przez bolszewików — za swoją wierną, wieloletnią służbę sowieckicm zbrodniarzom z Kremla i zbrodniczemu komunizmowi!

 

 
 

Gdyby w PRL-bis istniała jakakolwiek sprawiedliwość...

Członkowie komunistycznych, sowieckich partii w PRL zwanych PPR i PZPR oraz zbrodniczych służb bezpieczeństwa tych partii — popełnili w PRL dziesiątki tysięcy zbrodni komunistycznych przeciwko Narodowi Polskiemu, a także i zbrodni przeciwko pokojowi oraz ludzkości.

Gdyby w PRL-bis istniała jakakolwiek sprawiedliwość — to tow. Jaruzelski jako komunista, sowiecki agent i sowiecki generał, a jednocześnie nadzorca bandytów odpowiadający za zbrodnie dokonywane przez tajne służby w PRL — już dawno byłby skazany razem ze swoimi zbolszewizowanymi wspólnikami i podwładnymi bandytami z SB oraz innych tajnych sowieckich służ w PRL. Wszyscy oni byliby skazani za swoje czyby kryminalne oraz zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu…

 

W nowej wojnie światowej — komunistyczni zbrodniarze mieli zamordować miliony niewinnych osób 

Jednocześnie, za przygotowywanie współnie z przestępcami z sowieckiego, komunistycznego Kremla, zbrodniczej, atomowej wojny światowej — w czasie której ci komunistyczni zbrodniarze mieli zamordować miliony niewinnych osób oraz dokonać potwornych zniszczeń bronią jądrową w Europie — zbrodniarz Jaruzelski byłby skazany za zbrodnie przeciwko pokojowi oraz ludzkości.

Zostałby skazany wraz z paroma innymi sowieckimi generałami z LWP oraz służącymi interesom sowieckim, komunistycznymi zdrajcami z Biura Politycznego PZPR i sekretarzami KC PZPR. 

(...)

Zobacz całość: //salski.nowyekran.net/post/44256,gdyby-w-prl-bis-istniala-sprawiedliwosc-to-tow-jaruzelski-jako-sowiecki-zbrodniarz-juz-dawno-bylby-skazany

 

Zobacz także: 

Sowieckie zbrojenia kosztowały PRL ponad bilion dolarów

 

1000 mld dolarów na sowieckie zbrojenia — znaczny w tym udział tow. Jaruzelskiego

Można oszacować, że łączne koszty przygotowań PRL do wojny po stronie komunistycznych bandytów z Kremla — osiągneły wysokość ponad 1000 mld dolarów[xii]... A sowiecki agent i wieloletni minister obrony PRL tow. Jaruzelski — w domaganiu się tych olbrzymich wydatków ma znaczny udział! Partyjni agenci NKWD i zarządcy PRL, z Biura Politycznego oraz sekretarze PPR, później PZPR — aprobowali to gospodarcze niszczenie Polski oraz spowodowaną m.in. wieloletnim sowieckim rabunkiem oraz tymi olbrzymimi wydatkami nędzę społeczeństwa w PRL...

 

Setki miliardów dolarów na bolszewickie kajdany

Ogólne wydatki sowietyzowanego PRL na cele militarne w okresie 36 lat pokoju (1946–1982) ocenić można jako przekraczające 130[xiii] miliardów dolarów USA. Jak pisał historyk Jerzy Łojek: "te 130 miliardów dolarów USA naród polski w latach 1946–1982 zapłacił faktycznie na fundusz utrzymania w dobrym stanie i w sprawnym funkcjonowaniu kajdan nałożonych na siebie w 1945 roku."[xiv]

Tylko w latach 1969–79 łączne wydatki na zbrojenia w PRL wyniosły w porównywalnych cenach światowych [cenach z 1983 r. — Andy] 62.8 mld dolarów USA... W ciągu sześciu lat 1971–1981 wydatki na militarne PRL wzrastały średnio o 14 procent rocznie...[xv] 

Całość na: //salski.nowyekran.net/post/5058,sowieckie-zbrojenia-kosztowaly-prl-ponad-bilion-dolarow


 

Muzyczny hołd ofiarom stanu wojennego

KOMENTARZE

 • Zdegradować sowieckich zdrajców w mundurach polskich generałów, uczcić polskiego bohatera
  I to posunięcie mi się szalenie
  podoba bo jest doskonałym
  przykładem jak klęskę
  przekuwać w zwycięstwo.

  -Kania - uniewinniony:(
  -Kiszczak bandyta- 2 lata w zawieszeniu na 5 lat (:
  -Jaruzel nie osądzony (:

  Ale sędzina się "omsknęła":))
  i przyznała że
  całe to towarzystwo
  to
  jednak
  związek przestępczy o charakterze zbrojnym .
  Dając tym samym broń do ręki
  i argumenty pozwalające
  wytoczyć przeciwko nim batalię.
  Piękne.
  To lubię:))
 • @inka1
  *
  O wolność dla tych sowieckich zbrodniarzy w PRL-bis — mocno dbała przez lata sowiecka agentura rodem z PRL...

  tow. Jaruzelski i tow. Kiszczak — mordowali polskich patriotów swoimi donosami do stalinowskiej Informacji Wojskowej.

  Później — jako sowieccy namietnicy w PRL — mordowali polskich patriotów wydając rozkazy mordów swojej agenturze z SB…

  A trockistowski demagog z GWna nadaje tym bolszewickim zbrodniarzom nowe tytuły w sowieckiej tajnej służbie zwanej SB — "ludź [sowieckiego] honoru"...

  Choć, powinno to raczej być — "ludź sowieckiego horroru" — dla Polaków i polskich patriotów...

  *
 • POLSKA ZOSTAŁA SPRZEDANA!!!
  WIEM, ŻE TO NIE NA TEMAT, ALE WKLEJAM TEN LINK, PONIEWAŻ SYTUACJA JEST DRAMATYCZNA!
  PROSZĘ UWAŻNIE OBEJRZEĆ TEN MATERIAŁ:
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RvwEGLrATAk
  OD 1.01 ZACZĘŁA OBOWIĄZYWAĆ NOWA USTAWA O PRAWIE GEOLOGICZNYM.
  NARÓD MUSI POZNAĆ PRAWDĘ, KTÓRA JEST SKRYWANA PRZEZ RZĄD!
  NIKT JESZCZE NIE PODJĄŁ TEGO TEMATU, A PRZECIEŻ TU CHODZI O NASZE SAMOSTANOWIENIE!
  PROSZĘ, LINKUJCIE TEN FILM - NIECH DOWIE SIĘ O TYM JAK NAJWIĘCEJ OSÓB!
 • Tak
  No cóż. Nie wiem czy jesteście zorientowani jak przed 90-tym rokiem wyglądały struktury sił zbrojnych. Więc na czele (pułku, dywizji itd) stał DOWÓDCA (nazwijmy go EXPERTEM- czyli na lotniskach DOWÓDCA BYŁ PILOTEM) miał 2 lub 3 zastępców. Zawsze zastępcą był TECHNIK i POLITRUK. POLITRUKI mieli władze o wiele większą niż DOWÓDCY, chociaż im faktycznie podlegali. Na początku lat 90- tych cały pion POLITYCZNY przemianowano na pion ADMINISTRACYJNY. Przy czy wiele osób, które były w tym pionie w jakiś czarodziejski sposób podniosły swoje kwalifikacje i wykształcenie. Okazało się, że część z nich zostało w cudowny sposób DOKTORAMI (taki tytuł naukowy) różnych dziedzin nauki. Nie wiem, ale znam wiele przypadków, że osoby te zostały DOKTORAMI PRAWA... Pewnie tak było we wszystkich służbach mundurowych.
 • @WIŚNIA
  *
  Bolszewiccy zbrodniarze i bandycy utworzyli w tworzonym przez nich sowieckim PRL tzw. Oficerską Szkołę Prawniczą im. Teodora Duracza w Jeleniej Górze.

  Wychodzili z tej szkoły sowieccy bandyci, którzy jako zbrodniarze sądowi — mordowali polskich patriotów. Uczono tych komunistycznych bandytów tego — jak mordować i torturować Polaków oraz fałszować zeznawia polskich bohaterów, a następnie na podstawie fałszerstw — skazywać bohaterów na śmierć..

  Jednym z absolwentów tej szkoły był komunistyczny bandyta i agent sowieckiej Informacji Wojskowej — Stefan Michnik...

  Z rekomendacji partii PPR — 28 sierpnia 1949 roku Michnik zapisał się jako ochotnik do Oficerskiej Szkoły Prawniczej im. Teodora Duracza w Jeleniej Górze. Studiował tam do 25 lutego 1951, otrzymując bardzo dobre opinie przełożonych i funkcjonariuszy Informacji Wojskowej[1]. W 1950 został członkiem egzekutywy Oddziałowej Organizacji Partyjnej PZPR w tej szkole.

  13 marca 1950 został dobrowolnym, tajnym informatorem służby bezpieczeństwa o pseudonimie "Kazimierczak"[1]. Następnie został rezydentem Informacji Wojskowej w Jeleniej Górze.
  27 marca 1951 po ukończeniu Oficerskiej Szkoły Prawniczej został asesorem w Wojskowym Sądzie Rejonowym w Warszawie w stopniu podporucznika w wieku 22 lat.

  Tera już mógł mordować Polaków!

  *
 • @Czarne Pantery 2
  *
  Inną szkołą dla komunistycznych morderców — była Centralna Szkoła Prawnicza imienia Teodora Duracza w Warszawie (w skrócie CSP), potocznie zwana "Duraczówką". Polska szkoła prawnicza funkcjonująca w latach 1948-1953, utworzona zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 14 maja 1948 roku.

  Placówka ta zapewniała dalszą edukację absolwentom tzw. średnich szkół prawniczych, które przyuczały do wykonywania zawodów prawniczych osoby cieszące się zaufaniem ówczesnych władz.

  CSP oraz tzw. średnie szkoły prawnicze miały w szybkim tempie wykształcić nowe kadry dla stalinowskiego wymiaru sprawiedliwości.

  Czyli tak naprawdę — kształciły sowieckich bandytów — mających mordować Polaków...

  Wiele szkół wyższych tworzyły w PRL-bis sowieckie kanalie z SB i WSI, czyli sowiecka agentura.

  Być może szkolī te kształciły także i tych ludzi, o jakich piszesz, że: "osoby te zostały DOKTORAMI PRAWA"...


  ————
  Tow. Duracz był w II RP prawnikem sowieckim, stalinowskim szpiegiem. Dlatego ten zdrajca Polski — dla komunistycznych agentów w PRL — wyrósł na ich sowieckiego świętego...

  *
 • @Andy-aandyGwoli przypomnienia wciaz jest w Warszawie na Zoliborzu ulica
  nazwana Imieniem T. Duracza.Dziwnie jakos spolecznosc nie domaga sie zamiany patrona tej ulicy.
 • @wiki Sprawdzilem i okaazuje sie ze jest wiecej ulic imieniem tego zdrajcy
  na Osiedlu Szybowników w Bydgoszczy, w Wałbrzychu (Dzielnica Piaskowa Góra) oraz w Białymstoku (Osiedle Pietrasze).
 • Przy okazji degradacji zbrodniarzy i agentow sowieckich nalezalo by BULA
  agenta WSIokow tez na zielona trafke wyslac za kolaboracje z tym zdrajca
  w ramach bezpieczenstwa kraju.
 • @wiki
  napisał:
  " jest w Warszawie na Zoliborzu ulica
  nazwana Imieniem T. Duracza.Dziwnie jakos spolecznosc nie domaga sie zamiany"

  W niektórych lokalnych radach i samorządach niestety nie ma woli zmiany nazw ulic — mających przypominać bolszewikom w PRL o ich bolszewickich bandytach, czy mocodawcach ze wschodu...

  *
 • Zbrodniarze z SB dbali o cześć bolszewickiego zbrodniarza Dzierżyńskiego mordując dzieci!
  *

  10 lutego 1982 roku 16-letni Emil Barchański wraz z kolegami oblał farbą i podpalił pomnik. Wkrótce potem 3 marca został ujęty przez SB.

  Był on przesłuchiwany i bity przez oprawców i bandytów z SB. Jednak, jako nieletni — został wypuszczony i ponoć przekazany pod nadzór kuratora. 3 czerwca zaginął nad Wisłą w nieznanych okolicznościach, a jego ciało wyłowiono 2 dni później z rzeki.

  Emil Barchański stał się w ten sposób jedną z wielu ofiar komunistycznego stanu wojennego w Polsce.
  * * * * *

  Emil Barchański
  lat 17

  Uczeń Liceum im. Mikołaja Reja w Warszawie. 10 lutego 1982 r. wraz z kolegami oblał farbą i podpalił pomnik Feliksa Dzierżyńskiego. Zatrzymany przez SB 3 marca 1982 r. podczas druku wydawnictw podziemnych, był bity i zmuszany do składania fałszywych zeznań. Jego odważna postawa podczas procesu starszych kolegów przyczyniła się do ich uniewinnienia. Jako nieletni otrzymał nadzór kuratora. 3 czerwca 1982 r. razem ze znajomym pojechał nad Wisłę, gdzie zaginął w tajemniczych okolicznościach. Po dwóch dniach jego ciało wyłowiono z rzeki.

  Cytat za: http://www.13grudnia81.pl/portal/sw/698/6715/Emil_Barchanski.html
 • Jak zginął Emil B.
  *
  Sprawa śmierci jednej z najmłodszych ofiar stanu wojennego, 17-letniego Emila Barchańskiego w czerwcu 1982 r. do dziś nie została wyjaśniona. Historię tę opowiada sztuka Małgorzaty Imielskiej „Sprawa Emila B.”, także przez nią reżyserowana dla Teatru Telewizji

  Pół roku prowadziłam regularne śledztwo — ujawnia autorka.

  — Materiały dotyczące tej sprawy zaginęły. Często też z pracownicą IPN natykałyśmy się na informacje, że interesujące nas akta uległy zniszczeniu na początku lat 90. XX wieku. Ale mój scenariusz ma oparcie w faktach. Każdy z nich mogę udowodnić.

  — Wszystko zaczęło się po Sierpniu ’80 — wspomina w sztuce matka Emila Barchańskiego. Wtedy jej syn zaangażował się w działalność polityczną, a po wybuchu stanu wojennego — opozycyjną. Razem z kolegami z liceum zaczął wydawać szkolne pismo „Kabel”, stworzyli też kabaret Wywrotowiec. W lutym 1982 r. Emil wziął udział w akcji oblania farbą i podpalenia pomnika Feliksa Dzierżyńskiego w Warszawie. Trzy miesiące przed śmiercią został zatrzymany przez SB w czasie drukowania podziemnych wydawnictw. Podczas rozprawy przed sądem dla nieletnich zeznawał, że w trakcie śledztwa był bity i odwołał złożone w nim zeznania. Zaginął 16 czerwca 1982 r. Po kilku dniach jego zwłoki zostały wyłowione z Wisły.

  Na pytanie, co spowodowało, że zajęła się tą historią sprzed lat, Małgorzata Imielska wyjaśnia:

  — Chodziłam do tego samego warszawskiego Liceum im. Mikołaja Reja. Emil był ode mnie dwa lata starszy. Pamiętam, jak nauczyciele przypominali nam o nim, ostrzegając, byśmy uważali na siebie, kiedy wybieramy się na demonstracje. Bo Emil był, ale już go nie ma. Chodziłam do tego samego warszawskiego Liceum im. Mikołaja Reja. Emil był ode mnie dwa lata starszy. Pamiętam, jak nauczyciele przypominali nam o nim, ostrzegając, byśmy uważali na siebie, kiedy wybieramy się na demonstracje. Bo Emil był, ale już go nie ma.
  (...)

  —————
  Cytat za: Małgorzata Piwowar "Jak zginął Emil B.", http://www.rp.pl/artykul/71180.html
  *
 • Stan wojenny 13/12/81 - Obława
  *
  pomysł i realizacja - Kostek
  muzyka: "Obława" (sł./muz. Jacek Kaczmarski) w wykonaniu Jacka Kaczmarskiego oraz fragment coveru zespołu Zakopower
  produkcja: Banjak Multimedia Grup 2008

  Stan wojenny 13/12/81 - Obława

  http://www.youtube.com/watch?v=aOrP2srt-5w&feature=related
 • Andrzej Mandalian "Towarzyszom z bezpieczeństwa"
  *
  Tow. Dzierżyński przychodzi w nocy do zbrodniarza z UB...

  Na cześć komunistycznych zbrodniarzy — tow. Stalina, czy tow. Dzierżyńskiego — różne kanalie oraz chcący się zasłużyć dla nowej władzy komunistyczni idioci — wypisywali kretyńskie wiersze o masowych mordercach z UB... Takie jak m.in. poniższy...


  Tyle nocy
  nie dospanych,
  mętnych,
  poplątanych,
  od dymu ciasnych,
  "wyprowadzić"
  rzekł konwojentom
  i zasnął.

  Śpij, majorze,
  świt niedaleko,
  widzisz:
  księżyc zaciąga wartę;
  szósty rok już nie śpi Bezpieka,
  strzegąc ziemi
  panom wydartej.

  Brnęła noc
  przez serce,
  przez rżyska,
  kolejami się snuła,
  po torach
  i przyszedł towarzysz Dzierżyński
  do towarzysza majora.
  (...)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej