Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
832 posty 5387 komentarzy

Serendipity

Andy-aandy - Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... ———————————————— Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą każdego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos

Jan Piński nowym szefem "Uważam Rze"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nowym szefem tygodnika "Uważam Rze" zostanie Jan Piński, kojarzony z Libertasem i dawną Ligą Polskich Rodzin Romana Giertycha. Ostatnio szef działu Wiadomości portalu "Nowy Ekran".

 

 

 

Jan Piński nowym szefem "Uważam Rze"

 

 

 

 

 


 Czystka w "Uważam Rze". Paweł Lisicki zwolniony z funkcji redaktora naczelnego. Nowym szefem Jan Piński

 

Jak dowiedział się portal wPolityce.pl, Grzegorz Hajdarowicz kontynuuje czystki w gazetach Presspubliki. Z funkcji redaktora naczelnego „Uważam Rze” zwolniony został Paweł Lisicki. Nowym szefem tygodnika zostanie Jan Piński, kojarzony z Libertasem i dawną Ligą Polskich Rodzin Romana Giertycha, ostatnio szef Wiadomości portalu "Nowy Ekran".

Oficjalnym powodem wyrzucenia Lisickiego jest wywiad, którego po zwolnieniu Cezarego Gmyza oraz trzech innych osób, red. Lisicki udzielił wPolityce.pl, a w którym krytykował Hajdarowicza.

Mówił o nim wówczas m.in.:

Stał się z dnia na dzień uczestnikiem walki politycznej i wciągnął "Rzeczpospolitą" i całe wydawnictwo w niekończącą się awanturę medialną. Kompletnie nie mogę tego zrozumieć.

CZYTAJ WIĘCEJ: NASZ WYWIAD. Red. Paweł Lisicki: Grzegorz Hajdarowicz stał się uczestnikiem walki politycznej i wciągnął "Rzeczpospolitą" w niekończącą się awanturę

 

Drugim powodem zwolnienia Lisickiego jest brak deklaracji o niepublikowaniu artykułów Cezarego Gmyza.

Hajdarowicz ogłosił swoją decyzję na spotkaniu z pracownikami, w gronie kilku osób.

Informację potwierdziliśmy u red. Pawła Lisickiego.

Więcej szczegółów podamy niebawem.

 

CZYTAJ TAKŻE: Rację mieli przyjaciele ostrzegając, że słowo współpracownika pana Hajdarowicza warte jest tyle, ile słowo pana Hajdarowicza

mt

Portret: zespół wPolityce.plzespół wPolityce.pl 

 


Z Wiki:

Jan Piński est absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od lipca 2001 do lutego 2009 pracował w tygodniku "Wprost".

Specjalizował się w tematyce ekonomicznej i dziennikarstwie śledczym. Był autorem m.in. serii artykułów dotyczących afery Orlenu i interesów firmy J&S oraz polskiego rynku farmaceutycznego. Od maja 2008 r. do lutego 2009 był szefem działu krajowego "Wprost". W lutym 2009 powołany na stanowisko szefa "Wiadomości" TVP1. Od czerwca 2009 do 1 października 2009 dyrektor Agencji Informacji TVP.

W 2011 był redaktorem naczelnym tygodnika "Wręcz Przeciwnie".


 


 Zobacz także:

Hajdarowicz wyrzucił naczelnego "Uważam Rze"!

O odejściu z "Uważam Rze" poinformowali już Robert Mazurek z Igorem Zalewskim, Bronisław Wildstein, Piotr Gabryel, Marek Magierowski i Eryk Mistewicz. Większość znanych publicystów i dziennikarzy także zamierza odejść z tygodnika.

 

Antypolską gadzinówkę "Przekrój" — przejęli zwolennicy bolszewickiego terroryzmu

Propagandzista bolszewickiego teroryzmu w "Przekroju" rozumie "racje i gniew” lewackich bandytów w Niemczech opłacanych przez zbrodniarzy z sowieckiego Kremla. Nie protestuje, gdy w gadzinówce zwanej "Przekrój" publikowane są antypolskie paszkwile.

Antypolski, lewacki "Przekrój" szuka czytelników wśród seksualnych dewiantówGdzie jest polska inteligencja? Jedno jest pewne — nie ma jej na skrajnej lewicy i nie ma w lewackim "Przekroju". Nienawidzące polskiego patriotyzmu środowisko skrajnej lewicy uważa się za wychowanków Adama Michnika — a Michnik za ich duchowego ojca.

KOMENTARZE

 • forsa , forsa , forsa
  tylko to się liczy , co tam ,ze są jakieś czystki , poglądy zawsze można zmienić :) life is brutal
 • @zaczynamy czytac "Wsieci"
  a reszta? a reszta pusty śmiech, Panowie z Nowego Ekranu....pozdrowienia dla Giertycha :)
 • @slawkowski 16:30:52
  Aż strach się bać, jaką redakcję może objąć Pan Tomasz Parol?
 • Autor
  To juz znamy kierunek Uwazam Rze...Scios pisal prawde na temat NE.
 • @KrisJora 16:27:36
  Life is brutal...

  Jak widać nie dla Jana Pińskiego mającego teraz wiernie służyć Hajdarowiczowi — wiernie wysługujcemu się antypolskiemu i agenturalnemu rządowi Tuska — w przekształceniu "Uważam Rze" w jakiś tygodniowy dodatek do postbolszewickiego "GWna"...

  ***
 • @Andy-aandy 16:54:32
  he he he ...piński z wozu, koniom lżej ...NE już zaczął lepiej chodzić, nikt go już nie "hakuje"? ...jak odejdzie rednacz ..to NE trafi na Giełde...5*
 • słowo współpracownika pana Hajdarowicza warte jest tyle, ile słowo pana Hajdarowicza
  ***
  Czym jest teraz firma zwana "Rzepą" kierowna w stronę sowieckiego postbolszewizmu michnikowszczyzny?

  Czy już niedługo zostanie całkowicie znów oblepiona trockistoewskim "GWnem" jak to było w okresie politruka michnikowszczyzny Grzegorza Gaudena?
  * * *

  A teraz Michał Karnowski o Hajdarowiczu...

  (...)
  Kiedy bowiem wiceprezes Presspubliki pan Jan Godłowski prosił mnie by o sprawie rozwiązania mojej umowy z tą firmą (prowadzę działalność gospodarczą), de facto karnego wyrzucenia, nikogo nie informować, nie rozmawiać o tym i nie nagłaśniać ze względu na dobro Spółki i tygodnika "Uważam Rze", naiwnie zawierzyłem.

  Postanowiłem nawet nie ujawniać pogłosek jakie z kierownictwa firmy dotarły do mnie kilka dni wcześniej. Że czas "wykończyć Karnowskiego". I nie mówić o sygnałach, że jeśli portal wPolityce.pl nie przestanie pisać prawdy o panu H., o tym, że tekst Cezarego Gmyza był jednak prawdziwy, o kulisach sprawy, to będzie kontrakcja.

  Uznałem, że rozmawiam z ludźmi poważnymi i możemy po prostu się rozstać. Zwłaszcza, że niedawne słowa Pana Hajdarowicza o tym jak bardzo mam mu być wdzięczny, że on mi płaci, w rzeczywistości tucząc się na dochodowym tygodniku, który wraz z Pawłem Lisickim i innymi osobami współtworzyłem, to było już nieco za wiele.

  Z każdym dniem malała przyjemność obcowania z tą specyficzną, betoniarkowo-buraczano-kokosową kulturą korporacyjną jaką pan Hajdarowicz implementował w potężnej niegdyś medialnej firmie.
  (...)

  ———————————
  Cytat za: http://wpolityce.pl/dzienniki/jak-jest-naprawde/41508-racje-mieli-przyjaciele-ostrzegajac-ze-slowo-wspolpracownika-pana-hajdarowicza-warte-jest-tyle-ile-slowo-pana-hajdarowicza
 • @Andy-aandy 16:54:32
  Mam wrarzenie, rze Uwarzam Rze syjonizuje od samego początku.

  W gazetce nie spotkałem się też z artykułami o masonerii - może ktoś inny coś tam czytał na ten temat? Moja Babcia kupuje regularnie i zdaje się nic o masonerii też nie przeczytała.

  A więc żydo - i - masoneria. Te dwa słowa wiele tłumaczą.

  Ryt szkocki zapewne.
 • @
  Uff! Troszke ubedzie pinszczyzny. :)
 • @kontra 17:19:11
  napisał:
  "Mam wrarzenie, rze Uwarzam Rze syjonizuje od samego początku."

  Opublikowali w "Uważam Rze" dużo prawdziwych, a przy tym świetnych materiałów na temat antypolskiej polityki Tuska, historii Polski, czy polskiego patriotyzmu...

  A to nie jest żaden "syjonizm"...

  Chociaż Paweł Lisicki jeszcze jako szef "Rzepy" był bardzo ostrożny. A sama "Rzepa" zbyt często drukowała teksty antypolskich politruków związanych z "GWnem"...
 • @slawkowski 16:30:52
  Nie mamy nic wspólnego z Romanem Giertychem, pozdrów go sobie osobiście
 • @Robert.K 16:46:31
  Czy to nie jest oznaką walki buldogów pod dywanem?
  Pan Opara (wiele tu o nim pisaliśmy i dyskutowaliśmy), zakłada portal i wciela się w neofickiego Polaka i patriotę, nawołuje do rewolucji(metodami wziętymi nie z tego realnego świata) i zatrudniając właśnie Pana Pińskiego, przyjaciela Giertycha. Z tego wniosek, że gra na rzecz partii ruskiej, w której endeckie skrzydło będzie tworzył R.Giertych z tatusiem.
  Kto uwierzył, że fortuna wyrosła w kręgu niejasnych powiązań biznesowo politycznych, będzie wspierać Polskę walczącą o pozbycie się złogów agenturalnych pochodzących od strategicznych partnerów?
  Znalazł się taki jeden o nazwisku Kobylański, to jeżdżą po nim jak po łysej kobyle, a Pan Opara dalej prowadzi swe interesy.
 • @Nathanel 17:45:59
  Dlaczego Pinski podawal sie na NE za Aleksandra, skoro byl Janem. W pierwszej chwili myslalem, ze to dwie rozne osoby, dopiero jak znalazlem jego zdjecie, ktore natychmiast na NE zamiescilem, zaczelo mi switac po sufitem
 • @Bogdan 17:53:14
  dwojga imion, podwójne rażenie.
  No cóż, skoro Aleksander to i wiedza żadna.
 • @Bogdan 17:53:14
  Jan i Aleksander to bracia
 • @35stan 17:41:35
  Głupstwa opowiadasz, Janek wraz z Olkiem przyszedł do NE po nieudanym projekcie "Wprost Przeciwnie". Poznałem go gdy NE działało od 9 miesięcy. Dobrzy dziennikarze z WPROST za najlepszych czasów i z doświadczeniem w wydawaniu tygodnika, a wtedy taki zamierzaliśmy wydawać. Było nam jak najbardziej po drodze.

  Nie wiem czemu nowy naczelny URze ma być gorszy od poprzedniego i dziennikarzy, którzy woleli złorzeczyć na pracodawcę ale trzymać się kurczowo stołków, niż honorowo odejść w proteście za potraktowanie Gmyza i zachować twarz. Janek poszedł pod prąd i to w jego stylu.

  Nic nie wiem o jego dzisiejszych związkach z Giertychem, ja widziałem Giertycha raz w życiu i wcale sie nie polubiliśmy.
 • @Łażący Łazarz 18:10:03
  "Janek poszedł pod prąd i to w jego stylu." /???/
 • Dzięki Bogu że Pinski pójdzie stąd.
  Przerobi RZEpę na onet.
 • @
  Czy to oznacza, że nowe "Uważam Rze", będzie zlepkiem przedruków z GW, Onetu itp ? Trzeba zobaczyć co drukują "W Sieci".
 • @Łażący Łazarz 18:10:03
  napisał:
  "dziennikarzy, którzy woleli złorzeczyć na pracodawcę ale trzymać się kurczowo stołków, niż honorowo odejść w proteście za potraktowanie Gmyza i zachować twarz."

  Pieprzysz banialuki Łazarzu!

  Ci znakomici dziennikarze razem stworzyli ten dobry — jak na PRL-bis — tygodnik.

  A więc dlaczego mieli zmarnopwać swoją pracę i odejść po zwolnieniu Gmyza z "Rzepy"? Tym bardziej, że nawet Gmyz ich nie zachęcał do tego!

  *
 • @Łażący Łazarz 18:10:03
  To wytłumacz Pan to czytelnikom, dlaczego Pan Opara chce być "bardziej papieski, niż sam papież? Doświadczony życiowo człowiek, a przy tym interesujący się życiem społeczno-politycznym wyczuwa takie fałszywe tony (przy kontakcie z wypowiedziami, zachowaniem itp., odzywa się wtedy taki dzwoneczek, który zmusza do przemyśleń, kojarzenia faktów i wyciągania wniosków).
  Aby ludzi wprowadzić w błąd, trzeba starać się być w tym okresie wiarygodnym na 500%, tak to działa i każdy kto z tymi technikami się zapoznał, może reagować w chwili , gdy pojawia się jakaś wątpliwość.
  Mnie ciągle zastanawiała nietypowa w III RP postawa Pana Opary, gdyż typowym zachowaniem takich osób jest albo niezaangażowanie otwarcie w gry polityczne, albo stanie po stronie układu okrągłostołowego.
  Walka z układem rządzącym, byłaby przecież dla człowieka interesów , jakim niewątpliwie jest Pan Opara, szkodliwa i zabójcza.
  Jak na razie nie widać jakichś restrykcji w stosunku do Jego interesów.
 • @35stan 17:41:35
  'Z tego wniosek, że gra na rzecz partii ruskiej, w której endeckie skrzydło będzie tworzył R.Giertych z tatusiem.'
  ---------------------------------------------------------------------------
  Zgadza sie.Pinski to kolega Giertycha i niewykuczone,ze teraz UwazamRze bedzie reprezentowal poglady"rzadowej endecji".
  Kim jest Pinski,Opara,szczegoly mozna znalezc tu --->http://niezalezna.pl/35265-kim-jest-nowy-naczelny-uwazam-rze
 • @35stan 18:29:03
  Opara jest człowiekiem interesu za granicą. W Polsce ma bankowy tytuł egzekucyjny i "jedne portki". Uważa się za osobę okradzioną przez UKŁAD.
 • O co wam chodzi?
  Jak możecie popierać i działać ramię w ramię z Hajdarowiczem?
  To nie Hajdarowicz stworzył Uwarzam że!Kupił to za kasę Czarneckiego TW,,Ernesta"- teraz rozwala dobrze prosperującą gazetę. Jak możecie to wspierać. Wcześniej gdy pisali o waszych powiązaniach ze służbami wydawało mi się ,żhttp://zbigniewkuzmiuk.nowyekran.pl/post/81190,minister-finansow-zacheca-samorzady-do-krecenia-lodow to przesada- zwłaszcza w odniesieniu do Łazarza i innych redaktorów- ale po tym jak wspieracie kretaPińskiego - to nie mam złudzeń. To ostatni mój post na nowymEkranie. Wasze zaangażowanie w nowy Ruch Narodowy od dzisiaj również uważam za podejrzany i należy ich ostrzegać przed wami.
 • Można już stwierdzić, że jest to już koniec "Uważam Rze". Hajdarowiczowi zostanie w ręku jedynie "GWno"!
  *
  I prosto w to postbolszewickie "GWno", taką wydmuszkę tego co było dotychczas — wpakowł się teraz J. Piński!

  A swoją drogą, czy J. Piński wiedział, że najlepsi dziennikarze odejdą z tego tygodnika po czystce?

  Jeżeli nie zastanowił się nad tym i nie wiedział, a nie popytał się o to paru dziennikarzy wcześniej — to znaczy, że sam jest bardzo kiepskim dziennikarzem!

  *
 • #
  https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/463835_390461711034579_601061767_o.jpg
 • @Prezydent RzBiK 18:35:53
  A w układzie są dwie nogi(dlatego gen.Petelicki nie żyje).
 • No to mleko sie wylalo. Kto za tym stoi? Czy R. Giertych rekomendowal Jana Pińskiego do "Uważam Rze"?
  Czy bylo cos za cos? A liste autorow z NE nie pozyczyl?
  To moze byc poczatek konca NE.
  Ciekawe, czy Jan Pinski zostanie dalej w Nowym Ekranie, czy podziekuje za wspolprace.
  Moze tez caly Nowy Ekran przylgnie do "Uważam Rze"?
  Wiele pytan sie cisnie.
 • Jan Piński to bardzo dobry znajomy Romana Giertycha...
  *
  (...)
  Jan Piński to bardzo dobry znajomy Romana Giertycha, niewykluczone więc, że tygodnik w nowej odsłonie będzie reprezentował poglądy "rządowej endecji" - mówi portalowi Niezalezna.pl redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz, komentując zwolnienie Pawła Lisickiego z funkcji naczelnego "Uważam Rze".

  - Nie wiadomo, czy tygodnik "Uważam Rze" przetrwa te zmiany. Ważniejsza jest jednak ich przyczyna, a więc względy polityczne i niezgoda właściciela na samodzielność redakcji. Pamiętajmy, że w przypadku "Uważam Rze" to nie dziennikarze przyszli do tytułu stworzonego przez Grzegorza Hajdarowicza, ale było na odwrót: to Hajdarowicz przejął funkcjonujące pismo i redakcję.

  Wydawało się, że powinien w takiej sytuacji uszanować renomę i profil pisma; stało się jednak inaczej - uważa Tomasz Sakiewicz.
  (...)

  —————
  Cytat za: http://niezalezna.pl/35262-sakiewicz-o-czystce-w-uwazam-rze
  *
 • Przeproście
  teraz Ściosa, który miał rację.
 • @Andy-aandy 18:53:10
  Nie jestem sielankowym optymista. Endecji to tam nie bedzie, albo bedzie jej tyle samo ile prezentowal ja soba Jan Pinski.
 • "KASA
  misiu kasa":)))
  Za prostytucję zawsze dobrze płacą.
  Gorzej będzie jak lupanar
  pod wodzą burdel mamy h Hajdarowicza
  padnie:)))
  Ciekawe czy wtedy NE go znowu przygarnie?
 • ·
  Co tam UważamRze. Stanowisko szef działu Wiadomości portalu "Nowy Ekran" jest wolne. Kto je zajmie?
 • @circ 18:21:05
  Na początek Urze, zleci z nakładem na poziom Przekroju a potem dalej w tym kierunku, jak wszyscy z tamtąd odejdą.
  Tylko że Wsieci musi się od ręki przekształcić w tygodnik, i zebrać ekipę z Urze i co za tym czytelników.

  Fakt ze Piński niezbyt tu pasował, o czym pisałem, ale faktem jest też, że Ty byłaś jego głównym oponentem.

  Dobór newsów miał początkowo onetowski, potem się po interwencjach poprawiło.
 • 'Oszołomstfu' 'pisoskiemu' widzę, że się nie spodobało...
  Im się nie podoba obiektywizm stosowany wobec każdej partii politycznej, tylko wobec wszystkich oprócz PiS.
 • @Andy-aandy 18:53:10
  Jesli prawdą jest cytat z tekstu, że
  "Drugim powodem zwolnienia Lisickiego jest brak deklaracji o niepublikowaniu artykułów Cezarego Gmyza.", to zgodnie z logiką, aby zostac naczelnym "Uważam, rze" Pan Pinski taką deklarację prawdopodobnie musiał złożyć.
  Czyli idąc dalej Pan Pinski dostaje stołek, gdyż zgodził się zostać cenzorem i "kagańcowym" Pana Gmyza. Teraz powstaje pytanie, czy tylko Pana Gmyza?. Znając przeszłośc zawodową Pan Pińskiego mozna z dużą dozą prawdopodobieństwa założyc, ze jest to "mężczyzna pracujący", który żadnej pracy się nie boi.
  Ot, chocby długa kariera we "Wprost". W ówczesnych czasach według "wiewiórek"za najbardziej pożądaną cechą zatrudnionego tamże dziennikarza uznawano trzymanie gęby na kłódkę na który skup makulatury trafia 60-70% nakładu. Była to tak strzeżona tajemnica, że za jej ujawnienie groziły naprawdę nieprzyjemne sankcje. Pan Piński, jak widać sankcji nie miał, czyli gębe na kłódkę trzymać umie, czyli "papiery" na naczelnego "Uwarzam, Rze" ma lepsze niż dobre.
 • @R.Zaleski 19:19:35
  I to mi się podoba u Was blogerów podoba, że czytając-myślicie i analizujecie, a potem wyjawiacie wnioski z tych przemyśleń.
  Tak trzeba, gdyż w przeciwnym wypadku groziłoby nam oduraczenie, a ileż razy mamy dać się oduraczyć?
 • @Andy-aandy 16:54:32
  Chwila. Co będzie to będzie, oceniajmy za czyny, nie za DOMYSŁY. Dla blogerów NE być może nadejdą lepszy czasy choćby w jednym tygodniku mainstreamu. Byle cena była nie za DUŻA, bo nie za wszelką cenę jest to warte.
 • hehe
  Jest coraz ciekawiej, zdaje się Janek Piński ma przestanę, wszyscy dziennikarze od niego odeszli.
  Zobaczymy czy URze się w ogóle ostanie w takiej sytuacji
 • @Andrzej Słonawski 18:15:21
  Znasz go, jak zwykle po swojemu pojechał. Cóż jego suwerenna decyzja, NE nic o niej nie wiedział
 • @Prezydent RzBiK
  Zrób coś, ludzie uważają to wydarzenie za koniec NE dosłownie ;) Nawet gdyby na Piński "zdradził" (a kiedy był z nami?), to jak się to mówi "Polacy nic się nie stało". Jednak może być całkiem nieźle, możliwa jest dalej linia antyrządowa i jednocześnie antypisowska. Pytanie na kogo kierowane poparcie... NO WŁAŚNIE NA KOGO :):):) Pewnie na reformatorów w PO i obóz bula, a może bardziej coś nieoczekiwanego?
 • Panie Tomaszu: @Łażący Łazarz 18:10:03
  "Nie wiem czemu nowy naczelny URze ma być gorszy od poprzedniego i dziennikarzy, którzy woleli złorzeczyć na pracodawcę ale trzymać się kurczowo stołków, niż honorowo odejść w proteście za potraktowanie Gmyza i zachować twarz. Janek poszedł pod prąd i to w jego stylu."

  Dziennikarze "URz" mieli honorowo odejść z gazety za haniebne potraktowanie Gmyza przez właściciela. Mam rozumieć, że Jan Piński również "honorowo" przyjmuje z rąk Hajdarowicza stołek naczelnego "URz"? Zresztą cytowany wpis bardzo przypomina mi notkę Tomasza Lisa, który stwierdził, że dziennikarze URz "nie mają jaj, bo biorą pieniądze od osoby którą publicznie krytykują". Ja przynajmniej tak o tym myślę, że jest wręcz przeciwnie, że to właśnie ten kto ma odwagę skrytykować swojego chlebodawcę "ma jaja", zresztą nie stać nas, opozycji na stratę kolejnego środka przekazu, jakim było URz.
 • @Andy-aandy 18:24:14
  Przecież ja im tego nie odbieram. Pamiętasz jak pisałem o bojkocie URze? Jeśli tak Hajdarowicz wam nie pasuje to walnijcie drzwiami honorowo, a nie protestujcie na stołkach - pisałem. A teraz afera bo on ich pojechał. Zresztą odchodzi taka ekipa, że zaraz powinno się pojawić coś nowego, dobrego i niezależnego. A Janek ma trudny orzech do zgryzienia, ale dorosły jest jego problem lub szansa. Zawsze przecież może zaskoczyć niezależnością i dobrą treścią. Nieprawdaż?
 • @Nathanel 18:34:07
  chyba chodzi o ekipę farfała w TV, wiem że to on opublikował taśmy Gudzowatego z Oleksym. Nie było to za czasów NE
 • @Łażący Łazarz 19:33:55
  Ta, oczywiście, nic nie wiedział, nie rób ludziom wody z mózgu.

  Jak trafnie ocenił Łukasz Warzecha, trwa dożynanie watahy w URze, odchodzą najbardziej wartościowi dziennikarze tego pisma, którzy są autorami jego spektakularnego sukcesu. Piński związany z NE, człowiek Giertycha zrobi z tego pisma koncesjonowaną pseudoprawicową gazetkę niewartą zainteresowania.

  Piotr Woźniak na twitterze stawia poważne pytania: Piński firmował antysemicką linię Nowego Ekranu, co będzie robił w Urze? Co na to konsultant Hajdarowcza ws Rzepy- Sikorski???

  Przestałem kupować Rzepę i przestaję kupować URze.
 • @Migorr 19:40:30
  To jest obrzydliwe, naczelny NE pisze DOKŁADNIE w stylu Tomasza Lisa. To nie Hajdarowicz jest autorem sukcesu URze tylko dziennikarze tworzący to pismo jeszcze przed przejęciem przez Hajdarowicza Presspubliki! I to oni wypracowywali dla niego dochód a nie Hajdarowicz robił im łaskę zatrudniając ich.

  Wstydź się Panie Parol wypisywać tego rodzaju komentarze.
 • @bizz 18:37:20
  Ja nie wspieram bo Janek ani się mnie o zdanie nie pytał, ani nie opowiadał a o fakcie dowiedziałem się z NE. Ja liczę tylko na poprawę cytowalności bo Janka znam o poprzednika nie. Cieszę się jak nawet GW i TVN nas cytuje bo zawsze to popularyzuje portal. Ktoś od nas odchodzi i idzie gdzie indziej a ja mam za to odpowiadać. Choryś? Mam teraz kłopot bo straciłem szefa wiadomości.
  Więc nie pieprz człowieku
 • @Marek Kajdas 19:29:48
  napisał:
  "Dla blogerów NE być może nadejdą lepszy czasy choćby w jednym tygodniku mainstreamu."

  Odpowiem tak samo, jak wcześniej napisałem Łazarzowi...

  Pieprzysz niestworzone banialuki...

  Nie po to wyrzucono z "Rzepy" Gmyza oraz jej naczelnego, a teraz naczelnego "Uważam Rze" — by robić lepsze polskie gazety.

  Znakomicie wiedzą o tym ci wszyscy POLSCY DZIENNIKARZE — którzy teraz zrezygnowli ze współprcy z "Uważam Rze"!

  Bo to nie są bolszewiccy politrucy związami z sowiecko-bolszewicko-staliniowskim medialnym masowym i śmierdzącym "GWnem" — zatruwającym Polskę już od 1944 roku.
 • @Paweł K. 18:53:47
  To ścios powinien przeprosić. W końcu jesteśmy byłym, porzuconym pracodawcą.
 • @Łażący Łazarz 19:31:25
  napisał:
  "Jest coraz ciekawiej, zdaje się Janek Piński ma przestanę, wszyscy dziennikarze od niego odeszli."

  TO ZOBACZ MÓJ WCZEŚNIEJSZY KOMENTARZ...

  Można już stwierdzić, że jest to już koniec "Uważam Rze". Hajdarowiczowi zostanie w ręku jedynie "GWno"!
  *
  I prosto w to postbolszewickie "GWno", taką wydmuszkę tego co było dotychczas — wpakowł się teraz J. Piński!

  A swoją drogą, czy J. Piński wiedział, że najlepsi dziennikarze odejdą z tego tygodnika po czystce?

  Jeżeli nie zastanowił się nad tym i nie wiedział, a nie popytał się o to paru dziennikarzy wcześniej — to znaczy, że sam jest bardzo kiepskim dziennikarzem!

  *
  Andy-aandy
  28.11.2012
  18:37:39
 • @John May 18:24:13
  Siebie, nie blogerów. Dziennikarze wspierają sami siebie a powołują się na sieć której wartość tworzą blogerzy nie dziennikarze. Oni mają nas tam gdzie im włazimy.
 • @Andy-aandy 19:57:01
  To są dziennikarze, którzy odchodzą z URze:

  Paweł Lisicki, Rafał A. Ziemkiewicz, Robert Mazurek z Igorem Zalewskim, Bronisław Wildstein, Piotr Gabryel, Sławomir Cenckiewicz, Piotr Gontarczyk, Krzysztof Feusette, Piotr Gociek, Andrzej Horubała, Jerzy Jachowicz, Igor Janke, Waldemar Łysiak, Maciej Pawlicki, Marek Pyza, Piotr Semka, Wiktor Świetlik, Marek Magierowski, Łukasz Adamski, Paweł Burdzy, Łukasz Warzecha, Piotr Zaremba, Piotr Zychowicz i Eryk Mistewicz.

  Piński chcąc nie chcąc przyłożył do tego rękę. Wstyd!
 • Cytat z niezależna.pl
  Ze współpracy z "Uważam Rze" zrezygnowali już: Rafał A. Ziemkiewicz, Robert Mazurek z Igorem Zalewskim, Bronisław Wildstein, Piotr Gabryel, Sławomir Cenckiewicz, Piotr Gontarczyk, Krzysztof Feusette, Piotr Gociek, Andrzej Horubała, Jerzy Jachowicz, Igor Janke, Waldemar Łysiak, Maciej Pawlicki, Marek Pyza, Piotr Semka, Wiktor Świetlik, Marek Magierowski, Łukasz Adamski, Paweł Burdzy, Łukasz Warzecha, Piotr Zaremba, Piotr Zychowicz i Eryk Mistewicz.


  W związku tym bojkotuję Uważam Rze.
 • @veritas 19:46:27
  ".... Piński firmował antysemicką linię Nowego Ekranu,"
  Jeżeli NE
  ma antysemicką linię
  to jest to tylko
  odtrutka
  na takie
  rzeczy.
  Tym razem MSZ zareagowało
  ale mimo
  ze PAP taką informację podało
  /pewnie zresztą tylko dlatego że MSZ raz się zachowało:))/
  kto o tym wie ?
  Jakoś musimy się bronić !!!!!
  http://spoleczenstwo.newsweek.pl/izrael-interweniuje-w-tarnowskim-liceum--polskie-msz-uznalo-to-za-niestosowne,94138,1,1.html
 • @Łażący Łazarz 19:51:52
  "Cieszę się jak nawet GW i TVN nas cytuje bo zawsze to popularyzuje portal. Ktoś od nas odchodzi i idzie gdzie indziej a ja mam za to odpowiadać."
  Tak to jakoś.... hienowato brzmi.
  I dobrze się z tym czujesz?
 • @grazss 20:04:56
  Widać, że cieszy się z faktu niszczenia świetnego tygodnika jakim było URze. Piński będzie jego likwidatorem.

  Niesłychane ale prorządowy Tomasz Lis w tej jednej sprawie ma racje:

  "To i owo wiem o panu Pińskim, który jest nowym naczelnym. Piński, to według mnie przepis na klęskę, i to w ciągu kilku miesięcy (raczej 3 niż 9-ciu). Pan Piński jako namiestnik pana Farfała w "Wiadomościach" był w stanie ręcznie sterując programem prowadzić w wyborach europejskich kampanię ugrupowania Libertas, ale to naprawdę za mało, by kierować tygodnikiem. "Uważam rze" Pińskiego skończy więc zapewne jak Libertas. "
 • @bizz 18:37:20
  Słyszałeś Człowieku?!. Nie pieprz, Człowieku!.
  Człowiek stracił pracownika i ma traumę, a ty mu "głodne kawałki" sadzisz, jak jaki, nie przymierzając debil!.

  Jakbyś nie wiedział, Człowieku, to cię człowieku informuję, że zostało tu kilku blogerów ( naprawde zaledwie garstka), którzy uważnie patrzą pod nogi na pastwisku.
  A szczególnie po deszczu. A pada naprawdę solidnie.
 • @veritas 19:46:27
  JAAASNE, zwyczajowo informuje się obecnego pracodawcę, że próbuje odejść do innego. Ty tak robisz?

  Dla mnie to jest kompletne zaskoczenie.

  Jaką antysemicką linię ma NE i gdzie, w którym momencie ją firmował. Dowody, bo opluwać NE jest niezwykle jasno. I kto to jest ten Woźniak? Pierwsze słyszę.

  Zadeklarowałeś to co ja 3 tyg temu, też mi odwaga. Trzeba było wtedy mnie wesprzeć.

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/79013,wzywam-do-bojkotu-rzopy-i-uwazam-rze
 • Oświadczenie twórców i autorów tygodnika "Uważam Rze" po odwołaniu red. Pawła Lisickiego
  *
  Oświadczenie twórców i autorów tygodnika "Uważam Rze" po odwołaniu red. Pawła Lisickiego

  My, twórcy i autorzy tygodnika „Uważam Rze”, nie widzimy, po odwołaniu redaktora Pawła Lisickiego, dalszych możliwości współpracy z tym pismem. Nie bierzemy odpowiedzialności za cokolwiek, co pojawiać się będzie pod jego szyldem.

  Dziękujemy naszym czytelnikom za zainteresowanie i liczymy, że będziemy mogli spotkać się znowu już pod innym tytułem.

  Łukasz Adamski
  Paweł Burdzy
  Sławomir Cenckiewicz
  Krzysztof Feusette
  Cezary Gmyz
  Piotr Gociek
  Piotr Gontarczyk
  Piotr Gursztyn
  Andrzej Horubała
  Jerzy Jachowicz
  Igor Janke
  Jacek Karnowski
  Michał Karnowski
  Waldemar Łysiak
  Marek Magierowski
  Robert Mazurek
  Marzena Nykiel
  Maciej Pawlicki
  Marek Pyza
  Piotr Semka
  Wiktor Świetlik
  Łukasz Warzecha
  Bronisław Wildstein
  Piotr Zaremba
  Rafał Zawistowski
  Rafał A. Ziemkiewicz
  Piotr Zychowicz

  —————
  Za: http://wpolityce.pl/artykuly/41571-oswiadczenie-tworcow-i-autorow-tygodnika-uwazam-rze-po-odwolaniu-red-pawla-lisickiego
  *
 • Nie spodziewałem się tej nominacji
  Bardzo dobra nominacja. Brawa dla p. Hajdarowicza !! Mam nadzieję, że nowy naczelny zejdzie troszkę z tematyki smoleńsko sekciarskiej przynosząc jednocześnie powiew myśli wolnościowej.

  p.s. Stefan Niesiołowski o partii konserwatywno - liberalnej (Nie, nie chodzi o KNP ani UPR :D )

  http://youtu.be/7cLqMxp4kaQ
 • @Łażący Łazarz 20:18:15
  napisał
  "Zadeklarowałeś to co ja 3 tyg temu, też mi odwaga. Trzeba było wtedy mnie wesprzeć.

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/79013,wzywam-do-bojkotu-rzopy-i-uwazam-rze"

  Wtedy niepotrzebnie się pośpieszyłeś Łazarzu...
  Bo to wezwanie do bojkotu "Uważm Rze" niczemu dobremu wtedy nie służyło...
  Był dobry tygodnik, zatrudniający świetnych dziennikarzy reprezentujących polskie interesy!

  Tygodnik ten nie był trującą wtedy medialną tubą postbolszewi kierowanej przez trockistowskiego demagoga z "GWna" — postbolszewi nienawidzącej wolnej Polski, polskiego patriotyzmu czy polskości.

  *
 • @35stan 18:50:10
  Opara zamordował Petelickiego lub mafia, do której Opara rzekomo należy? Co ty powiesz.
 • TOW. PIŃSKI OSTRO PO-SZEDŁ :)) MOŻE ZOSTANIE NAWET CZŁONKIEM KC PZPO :)))))
  .
  Andy-aandy:
  ".....Można już stwierdzić, że jest to już koniec "Uważam Rze".
  Hajdarowiczowi zostanie w ręku jedynie "GWno"!

  I prosto w to postbolszewickie "GWno", taką wydmuszkę tego
  co było dotychczas — wpakowł się teraz J. Piński!
  ......"
  "...(...)
  Jan Piński to bardzo dobry znajomy Romana Giertycha, niewykluczone
  więc, że tygodnik w nowej odsłonie będzie reprezentował poglądy
  "rządowej endecji" - mówi portalowi Niezalezna.pl redaktor naczelny
  "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz, komentując zwolnienie Pawła
  Lisickiego z funkcji naczelnego "Uważam Rze".

  - Nie wiadomo, czy tygodnik "Uważam Rze" przetrwa te zmiany.
  .........."
  =======================================================


  Wezwany przez Układ, Piński skok wykonał !!!:)) natomiast czy

  ten basen ma wodę okaże się wkrótce :)))

  No i pewnym jest, że talenty i koneksje Pińskiego musiał docenić

  sam Michnik (faktyczny przełożony Hajdarowicza) !!!:)))

  A to oznacza, że Piński może stać przed błyskotliwą karierą

  POlityczną w medialnym przemyśle Polszewickiego reżimu padającego

  wprawdzie na na pysk ale trzymającego się panicznie i bardzo mocno

  złotego koryta :))))
 • @Łażący Łazarz 19:33:55
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ljUhrzmZqtg  - Zapraszam Pawła Lisickiego, jak i innych autorów, którzy odejdą z "Uważam Rze", do współpracy z "Gazetą Polską" i innymi naszymi mediami. - Tomasz Sakiewicz.

  No właśnie. Piński nacz. URze, reszta "niepokornych" wzmocni GaPola.
  Jest jednak równowaga na tym "płaczu padole". A my jak zwykle, czyli "musztarda po obiedzie".
 • @Andy-aandy 19:57:01
  Jak odeszała ekipa to może Janek nie ma komu szefować. To pierwszy taki przypadek jaki znam. Zwłaszcza, że za ekipą odchodzi czytelnik. Zrobienie teraz czegokolwiek z takiej "wydmuszki" będzie mistrzostwem świata, jakby nie patrzeć.

  Nie wiem czy warto próbować.
 • @Marek Kajdas 19:35:39
  Coś się kończy (o tym pewnie już niedługo napisze Tomek) i coś się zaczyna (mam nadzieję).
 • @veritas 19:46:27
  A kto to jest Piotr Woźniak? Ten bramkarz - książę Paryża??
 • Koniec UwazamRze
  Hajdarowicz zostal wezwany pod trzepak i dostal polecenie.Wybila godzina "W" od rana prosze przeprowadzi akcje pod kryptonimem "To je moje".
 • To niemożliwe,
  żeby Lisicki został wyrzucony ot, tak po prostu.
  Jestem przekonany, że to był zamach.
  pozdrawiam
 • @printer85 20:29:58
  napisał:
  "Bardzo dobra nominacja. Brawa dla p. Hajdarowicza !!"

  U mnie BOLSZEWIA nie komentuje!

  Żegnam!
 • @Łażący Łazarz 20:18:15
  Proszę sobie znaleźć w google kim jest Piotr Woźniak.


  A teraz jak Piński został szefem URze dalej Pan będzie bojkotował?
 • @grazss 20:04:56
  Na czym polega hienowatość mojego wpisu? Piszę jak jest. Każde atakowanie, cytowanie NE nawet przez gówno powodowało ciekawość wielu osób, przychodzili nabluzgać a potem kilka procent zostawało i zaczynało przyzwoicie komentować. Jako były pracodawca nie ponoszę odpowiedzialności za to, że ktoś wybrał miejsce gdzie indziej, informując nas dopiero po fakcie, dziś około 15.00. Mało tego mam z dnia na dzień problem z wakatem.

  Obarczanie czymkolwiek NE w tym kontekście jest podłością. Tak jakby obarczyć PiS za to, że Kluzikowa odeszła a potem poszła do PO.

  A że podłością zajmuje się konkurencja, to mnie akurat nie dziwi, ja znam zagrywki tego szmatławca i znam ich powody.

  Dziwię się natomiast, ze TY, osoba mądra tego nie widzisz i też mnie atakujesz. Ja nie mam powodu kłamać bo nie mam nic do stracenia, za NE i tak nikt nie stoi, i tak wszyscy w nas walą od lewa do prawa, i nie muszę się podlizywać żadnej partii. Moją jedyną bronią jest prawda, bo bez niej przy takim braku pleców niemielibyśmy złamanego czytelnika.

  Zastanowiłaś się dlaczego tak się NE atakuje a nie np. Salon24 gdzie się roi od lewactwa, palikotyzmu i szumowin? Czy Janke był atakowany, że wziął udział w konkursie na naczelnego Rzepy po Wróblewskim? Jakoś nie. Ot podwójna moralność.
 • @Prezydent RzBiK 20:44:24
  A kto to jest samozwańczy prezydent RzBiK? Jakiś bramkarz z warszawskiej dyskoteki?

  Chłopie weź się nie kompromituj bo ten twój tytuł, który sobie nadałeś jest kuriozalny do sześcianu.
 • @
  Kupowałem URze , nawet po kuriozalnym moim zdaniem bojkocie ogłoszonym przez ŁŁ. To było dobre pismo, ale nie idealne. Kwestie gospodarcze trochę na modłę socjal-chadecką.
  Gdy ukazał się "Wprost przeciwnie" byłem zachwycony.
  Mam nadzieję ,że p.Piński powtórzy ten schemat z "URze". Musi być jeszcze w miarę niska cena tygodnika, bo "Wprost przeciwnie" było zbyt drogie w stosunku do konkurencji.
  Życzę powodzenia.
 • @Łażący Łazarz 20:39:24
  napisał:
  "Zrobienie teraz czegokolwiek z takiej "wydmuszki" będzie mistrzostwem świata, jakby nie patrzeć.

  Nie wiem czy warto próbować."

  Miałem możność tworzenia nowych projektów od niczego... Jest to trudne zadanie.

  Jednak w tym przypadku odejdzie z tej wydmuszki co najmniej 95 procent czytelników — którzy są przywiązani do wielu znakomitych AUTORÓW.

  A nikt o znanym nazwisku do tej już medilnej wydmuszki nie przyjdzie — chyba, że zbolszewizowany tow. Lis na doradcę...
 • @Łażący Łazarz 20:55:43
  Jaką wartość ma Nowy Ekran? Co wy w ogóle wnosicie do debaty po prawej stronie?! Krytykujecie wartościowych ludzi na prawicy, krytykujecie PiS czego najlepszym przykładem jest Jan Piński. Robicie szkodliwą robotę umacniając obecny układ rządzący. Należy wspierać PiS a nie mu szkodzić!
 • Piński to karierowicz tak samo jak kolega Giertych.
  Płakać po nim na nE będzie mało osób.
 • @circ 18:21:05
  "Dzięki Bogu że Pinski pójdzie stąd."

  Nie chciałbym być nieuprzejmy, ale wobec powyższego, muszę przypomnieć, że Pani zapowiedziała że opuszcza NE. Było sporo płaczu, rzewnych pożegnań, i.......? tadaaam !!
  Mnie to wsio rybka, ale chyba wobec osoby, która zdaje się robi tutaj za jakiś autorytet dla wielu, należy wymagać więcej niż tradycyjnego "kobieta zmienną jest".
 • @Łażący Łazarz 20:55:43
  Sytuacja sie klaruje. Zaczyna być wiadomo kto i w co pogrywa. NE tylko sie wzmocni przy tym, bo nie musi nikomu z niczego sie spowiadać.
  Czas pomyslec nad reklamą NE przez blogerów w terenie zamieszkiwania.
 • @Andy-aandy 21:00:00
  Też tak sądzę. Chyba, że Jan Piński zrobi jakaś sztuczkę która zaskoczy wszystkich i odwróci bieguny.

  Ja bym się nie podjął, choć sam stworzyłem coś z niczego.
 • @veritas 21:01:10
  Przy Twoim PiS-ie to Donek bedzie u władzy zawsze tak jak Castro.
 • @prof.doc.hab.inka1 20:03:56
  Poczytaj Darskiego, który opisał prymitywny antysemityzm jaki uprawiają blogerzy NE:

  http://www.gazetapolska.pl/22216-nowy-ekran-czyli-jak-brednie-kompromituja-opozycje-i-czynia-ja-bezsilna


  Mało dowodów tam masz na bzdury antysemickie?
 • @veritas 21:01:10
  Zapytaj te nasze 2 mln czytelników miesięcznie i 10 tys. blogerów i komentatorów. Ubliżasz tym wszystkim tu obecnym, w tym sobie. Chociaż nie, w Twoim przypadku być może masz rację.
 • @veritas 20:54:19
  Nie wiem czy przy braku zespołu będzie co bojkotować.
 • @Łażący Łazarz 21:13:26
  Zadałem proste pytanie, czemu szkodzicie prawicy czyli PiS-owi? Czemu nie odpowiesz na to pytanie?
 • @Andrzej Słonawski 20:37:28
  Do nas i tak by nie przyszli. Naszą siłą poza tym nie państwo dziennikarzostwo ale blogerzy.
  Zresztą nie mamy Kasy sympatyków i biznesmenów PiS czy PO by było nas na nich stać.

  Musztardy nawet do obiadu nie używam. Kolacja, grill a nawet śniadanie to tak.
 • @veritas 21:17:29
  Zadałem proste pytanie, czemu szkodzicie prawicy czyli PiS-owi?

  PiS -owi najskuteczniej szkodzi....PiS . i nie wiem czy nie o to właśnie chodzi.Fajnie robi się za "jedyną opozycję".
 • @prawi co wiec 21:26:54
  Taa, to kto jest opozycją jak nie PiS? SLD a może palikociarnia??
 • @Łażący Łazarz 20:55:43
  Czyli: jeśli wszyscy kradną, to kradzież jest usprawiedliwiona - mam tak to rozumieć?
  Czy ja Cię atakuję?
  Nie, ale jestem zniesmaczona Twoim zadowoleniem i karkaża, że na okoliczność zarżnięcia przez mafię przyzwoitego tygodnika wzrośnie klikalność NE.
  A o S24,niezależnej,i ich atakach na NE mam swoje zdanie.
  NE ma być taki sam? Prać się po pyskach na oślep?
 • @veritas 21:36:12
  PiS jest opozycją. Jedyną i wieczną.
 • Jan Piński: "Będziemy razem budować przyszłość 'Uważam Rze'"
  *
  Czyli fantazje rednacza Pińskiego...
  * * *

  Piński przemówił. Co zrobi z "Uważam Rze"?

  Cenię ich dorobek i dotychczasową twórczość. Zamierzam spotkać się z nimi wszystkimi i zaproponować im kontynuowanie współpracy - twierdzi o dotychczasowych autorach "Uważam Rze" Jan Piński, nowy naczelny tego tygodnika, wcześniej związany z portalem NowyEkran.pl.

  Dziś po zwolnieniu ze stanowiska Pawła Lisickiego współpracę z "Uważam Rze" zerwał niemal cały zespół pisma.

  Nie widzę powodu, by zmieniać pryncypia leżące u fundamentów „Uważam Rze”. Chcę zachować dotychczasową linię tygodnika, jego sposób patrzenia na świat i dociekliwość. [To dlaczego Hajdukiewicz zwolnił poprzedniego naczelnego?]

  Dotyczy to również utrzymania, a wręcz wzmocnienia niezależności zespołu - zarzeka się Jan Piński w rozmowie z portalem rp.pl.

  ——————
  Zob.: http://salski.nowyekran.pl/post/81260,jan-pinski-bedziemy-razem-budowac-przyszlosc-uwazam-rze
 • Cóż. Jedno można stwierdzić z pewnością
  Hajdarowicz w pełni świadomie uwala kolejny tytuł, który kupił. Jak na kogoś, kto "zainwestował swoje pieniądze" to dość dziwne. Chyba, że .....

  Tu chyba nie muszę dalej tłumaczyć.
 • @veritas 20:58:14
  Ależ nie - Prezydentem RzBiK obwołały mnie BiK-i w 100% demokratycznym głosowaniu. Wygrałem 77 głosami - to więcej niż pewnie masz znajomych.
 • Prezydent RzBiK
  "Uważa się za osobę okradzioną przez UKŁAD."
  Pan Opara nie uważa się, a jest autentycznie okradziony przez UKŁAD.
  Jeśli chodzi o "Uważam Rze" to już kilkanaście dni temu zapadła decyzja o zamknięciu go.
 • O tym już zpomnieliśmy ——> Okładka pierwszego numeru "Wręcz przeciwnie"
  *
  Okładka pierwszego numeru "Wręcz przeciwnie"

  http://www.rp.pl/galeria/16,1,722483.html

  Okładka pierwszego numeru "Wręcz przeciwnie", którego redaktorem naczelnym jest Jan Piński, przedstawia Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego w strojach liturgicznych udzielających sobie nawzajem Komunię św.

  - Okładka nowego tygodnika obraża moje katolickie sumienie! Odbieram ją za bluźnierstwo i kpinę z Mszy św. oraz jednego z najważniejszych artykułów wiary katolickiej – wiary w Najświętszy Sakrament - oświadcza Cenckiewicz.
 • @grazss 21:38:12
  Tak tego nie ująłem, ale nie będę głośno protestował przeciw takiemu ujęciu tematu.
 • @stanley 22:31:47
  Czyli Piński zostanie red. Naczem lub vice Rzepy (jak już skasuje URze)?
 • @veritas 19:46:27
  "Piotr Woźniak na twitterze stawia poważne pytania: Piński firmował antysemicką linię Nowego Ekranu, co będzie robił w Urze? Co na to konsultant Hajdarowcza ws Rzepy- Sikorski???

  Przestałem kupować Rzepę i przestaję kupować URze."
  =============

  Ze względu ma solidarność z narodem izraelskim i SPODZIEWANY antysemicki, faszystowski charakter nowego Uważam Rze? Żydowski system III RP najmuje rzekomego antysemitę? Czy jest kres tak nielogicznego pisania czy nie? kto to kupi? Piński nie z mojej bajki, liberał to szalony i ma podpadziochy antykatolickie, ale nie widziałem żeby był antysemitą, to już od czapy argument. Gdyby był naprawdę antysemitą, to nie martwilibyśmy się tak bardzo :):):)

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Wo%C5%BAniak_(polityk)

  Np tak, działa w nierządzie PO i w

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Klub_Inteligencji_Katolickiej

  Zatem może być żydem nawet, odebrał więc to osobiście? ;)
 • @Prezydent RzBiK 22:30:06
  Chłopie naprawdę nie brnij w te swoje brednie. Kto poza tobą i garstką ludzi, którzy jakoby cię wybrali wie co to jest? Nikt, bo to nic nie znaczy. Rozumiesz? Null, zero.

  A o moich znajomych się nie martw.
 • @veritas 21:17:29
  Pierwsze słyszę, nikt bardziej nie szkodzi PiS niż sam PiS i Gazeta Polska. Jeżeli potrafili do siebie zniechęcić takiego oddanego wyborcę jak ja, to żadnych wrogów z zewnątrz nie potrzebują. Ty też im szkodzisz. Nawrzucałeś w "obronie" PiS tysiącom osób i uważasz, że ciebie i PiS za to pokochają.

  Mnie chodzi o Polskę a nie o partię polityczną, to partia ma zabiegać u mnie i innych wyborców o poparcie dla siebie, bo bez wyborców nie istnieje. Ja bez PiS sobie bardzo dobrze poradzę. Nie mam się więc zamiaru tłumaczyć, z żadnej krytyki żadnej partii. to niech oni sie tłumaczą dlaczego jest tak źle i dlaczego nie mają nic do zaproponowania.
 • @Łażący Łazarz 22:57:55
  Jedynie PiS może odsunąć PO od władzy i to jest powód żeby ich wspierać. Ty działając na szkodę PiS wspierasz PO.
 • @grazss 21:38:12
  Nic nie pisałem, że kradnę. Opacznie to pojęłaś.

  Zarżnięcie URze było przewidywalne i niezależne od NE. Jakby nie poszedł Piński, byłby Wroński, Janicki albo ktokolwiek. Przewidziałem, że Hajdarowicz pokaże rogi i dlatego wzywałem do bojkotu. Jak widać Janek zbojkotował inaczej, ma poczucie humoru ;-)

  Uczysz mnie smaku, tymczasem w opinii Twoich kolegów z GP, Niezależnej i S24 wszyscy blogerzy na NE to antysemici i fantaści, którzy twierdzą że Tu-154 porwano na syberię. Twitter aż huczy od tego. Więc Ty też. Jak się czujesz? Będzie oburzenie? Coś im powiesz?
 • @Marek Kajdas 22:55:46
  To nie ten Woźniak.

  I nie napisał, że to antysemita tylko, że firmował pewną linię, którą pokazuje Darski:

  http://www.gazetapolska.pl/22216-nowy-ekran-czyli-jak-brednie-kompromituja-opozycje-i-czynia-ja-bezsilna


  Tych bzdur będziesz bronił?
 • @Prezydent RzBiK 22:50:25
  Słyszałem, że Red Naczem Rzopy miał być Janke. Jakoś Jankego nie atakują, nie dopytują się czy to prawda. Janke jak widzę to taki złotousty Tusk blogosfery.
 • @veritas 22:57:27
  Są legalne władze i działamy w miarę zgodnie - to już wiele. Piany bić nie będziemy więc się nie denerwuj, że nic na razie nie widać - jeszcze zdążysz zapoznać się ze RzBiK-iem.
 • @Prezydent RzBiK 23:10:22
  Z pewnością się zapoznam, hehehe.
 • @veritas 23:09:20
  PZPR-owiec Darski vel Targalski nie będzie mnie pouczać co jest dobre, a co złe. Co się zaś tyczy Sciosa, to tak naprawdę nic o nim nie wiemy - zwłaszcza o jego przeszłości.
 • @Łażący Łazarz 23:09:45
  Łazarzu ! Musisz koniecznie napisać coś do URze, by zostać "człowiekiem bez honoru" (za Gmyzem). Sam takiego, niestety, talentu nie mam, ale chętnie bym zagrał tym pajacom na nosie.
 • z tego nowego układu wnoszę
  że bojkot Rzepy i URze odwołany natychmiast. Swoją drogą śmieszy mnie niezmiernie, gdy czytam łamańce etyczne Łazarza po objęciu funkcji redaktora naczelnego przez Pińskiego w Urze Hajdarowicza. Chyba już jaśniej nie można wyjaśnić dlaczego układ wymusił na Anglikach odsprzedaż akcji i sprzedaż ich "biznesmenowi" Hajdarowiczowi ? Czy jednak w tym miejscu trzeba? To była przecież tylko i wyłącznie kwestia czasu, kiedy układ rozpieprzy ten świetnie funkcjonujący tygodnik. Świetnie funkcjonujący, niewygodny i opozycyjny wobec mafijnej władzy, dlatego mocno władzę we wrażliwe oczka kłujący.
  Gdy kilkunastu przyzwoitych ludzi, znanych dziennikarzy na znak protestu przeciw zaciskaniu się pełowskiej pętli medialnej, jeden z redaktorów NE, jak gdyby nic się nie stało - wchodzi do tego szamba. Super! Jestem pod wrażeniem. To jak wejście łamistrajka do zakładu. Ciekawe kogo pan Piński zatrudni na stanowiskach opuszczonych przez przyzwoitych ludzi. Blumsztajna? Żakowskiego? Wołka?
  Już tydzień temu pytałem redaktora, dlaczego na tym portalu cytuje niemiecką Antifę? Po tej nominacji mogę się tylko domyslać. Słuszną ma linię nasza władza...
  Oczywiście nie dowiedziałem się, bo tu nie wolno zadawać niewygodnych pytań. Tu tylko trzeba powtarzać jak mantrę wyrazy poparcia dla linii programowej redakcji. Jakakolwiek zamotana i pełna sprzeczności by ona nie była...
 • @Prezydent RzBiK 23:17:49
  Ad personam sobie daruj, do ad remu :)
 • @veritas 23:25:28
  To nie jakieś "ad personam" lecz naga prawda (i pocałowanie TEGO pierścienia dziewicy z niego nie zrobi).

  PS Dodam jeszcze swoje subiektywne odczucie co do Ściosa (bo Darski wygląda na zwykłą mendę). Jego pisarstwo czuć syjonistycznym czosnkiem.
 • @Robert.K 16:46:31
  Nie miał. Polecam teksty moje i Rebeliantki, po jego tekście, które to udowadniają.
  Muszę mu jednak przyznać, że po 11.11.12 napisał całkiem porządny tekst.

  Gdzie logika? WSI zamiast wziąć jakiegoś pismaka których ma na pęczki w teczkach, bierze szefa wiadomości NE i "dekonspiruje" tym samym "swoje" medium?
 • @Prezydent RzBiK 23:32:45
  To jest ad personam misiu :)
 • @Niedzisiejszy 23:19:37
  Piński poszedł tam, bo łaknie sukcesu, jak kania dżdżu.
  I nie wie, że został wybrany, bo daje największe szanse na położenie tygodnika na dnie i zamknięcie.
  Podobnie jak mafia wybrała Hajdarowicza, aby to on właśnie kupił Presspublikę.
  Już zdążyli zauważyć, jaki z niego zdolny biznesmen w rujnowaniu tytułów.
  Dziwię się tylko redakcji NE, że gratulują Pińskiemu :"awansu".
  Gdyby go naprawdę cenili i lubili - to powstrzymywaliby go od tego samobója.
  Do CV dojdzie mu kolejna porażka.
 • @ALL
  Tomasz sakiewicz celnie o nowym URze:

  Piński to także bardzo dobry znajomy Romana Giertycha, niewykluczone więc, że tygodnik w nowej odsłonie będzie reprezentował poglądy "rządowej endecji"
 • @fan-wolności 00:00:41
  Z poputczikami nie dyskutuję.
 • @ALL
  Bloger Rybitzky znalazł wypowiedź Pińskiego na temat Hajdarowicza"

  Fragment tekstu Jana Pińskiego opublikowanego w piśmie "Najwyższy Czas" w lutym 2012:
  Platforma oczywiście dominuje w mediach. Poza blokiem mediów propisowskich (Gazeta Polska, TV Trwam, Radio Maryja) i niszowych (np. niestety Najwyższy Czas) reszta mediów jest przychylna Platformie. Znakomicie „wyłączono” „Rzeczpospolitą” i „Uwarzam Rze”. Przejęcie tych tytułów przez Grzegorza Hajdarowicza otworzyło drogę do pełnej kontroli tzw. mainstremowych mediów przez władzę. Hajdarowicz, to prywatnie dobry znajomy rzecznika rządu Pawła Grasia. Wcześniej wyłączono również niepokorny przez lata tygodnik „Wprost”. Zadłużony tytuł kupiła w grudniu 2009 r. firma Point Group i całkowicie zmieniła linię pisma. Dziś o rentowności tytułu decydują reklamy spółek, w których skarb państwa ma większość lub przynajmniej znaczący pakiet. Charakterystyczne jest, że reklamuje się tam monopolista jakim jest dostawca gazu PGNiG.
  Konserwatywny charakter i krytyka rządu w „Uwarzam Rze” długo się nie utrzyma, bo pismo to jest zwyczajnie nierentowne. O jego sukcesie zadecydowała niska cena (2,9 zł wobec 5 zł w wypadku innych tygodników opinii). Nowy właściciel, wcześniej czy później zmieni redaktorów pisma pod pretekstem (uzasadnionym niestety!) złych wyników finansowych pisma.


  Ciekawe co na to Piński, czyżby zmienił zdanie? Hahaha.
 • @Niedzisiejszy 23:19:37
  Niczego nie odwołałem, życzę Jankowi jak najlepiej bo go znam ale mam wątpliwości czy tytuł przetrwa.

  Rozumiem, że gdyby dziennikarze nie odeszli - odeszli nie dlatego że ktoś przyszedł tylko, że kogoś odwołano - to byście dalej kupowali tygodnik i nabijali kasę temu strasznemu Hajdarowiczowi oraz wierzyli, że dziennikarze nie ulegają naciskom.

  Razi was dziś Piński z NE i przez Janka (nowy wróg ludu) przypieprzacie się do NE i do mnie, ale już świnia Rolicki, były naczelny Trybuny Ludu was w Uważam Rze nie raził. Ot podwójne standardy.

  Janek nie wszedł tam jako redaktor NE, redakcja nic nie wiedziała o jego ruchu, dowiedzieliśmy się dzisiaj po 15-tej. A tym bardziej kogo teraz zatrudni i co będzie w środku to kompletnie nie moje zmartwienie.
 • @grazss 23:46:12
  Zachowuję się grzecznie i tyle. Stało się, bye bye, tso robić.
 • @Łażący Łazarz 00:15:10
  Waż słowa, Rolicki to porządny gość.
 • @Łażący Łazarz 20:55:43
  Przepraszam, że się wtrącę do dyskusji ale muszę to skomentować:
  @Łażący Łazarz 20:55:43:
  " Dziwię się natomiast, ze TY, osoba mądra tego nie widzisz i też mnie atakujesz. Ja nie mam powodu kłamać bo nie mam nic do stracenia, za NE i tak nikt nie stoi (...)"
  Ależ stoi. Za każdym podmiotem na rynku stoi jego właściciel. A kto jest właścicielem NE wszyscy wiemy.

  "Zastanowiłaś się dlaczego tak się NE atakuje a nie np. Salon24 gdzie się roi od lewactwa, palikotyzmu i szumowin? (...)"
  Może dlatego właśnie, że jaki jest Salon24 każdy widzi natomiast NE to taki wilk w owczej skórze -znacznie większy potencjał niszczycielski.
 • @Ewidentny Oszust 21:01:54
  Niewiele osób go (na nE) tu lubiło, z jego publikacji jechało GW, Onetem i WP.pl :-)
 • How are you,panie Piński?
  Jeden tytuł pan zamknął po tygodniu.Ile POtrzeba panu czasu na zamknięcie drugiego?Kolega Giertych z Grasiem i Sikorskim jako wierni czytelnicy nie wystarczą.
  Ten awans?! źle świadczy również o Nowym Ekranie.
 • PIŃSKI PRZEMÓWIŁ - IDEOWO NIE DZIELI GO NIC Z REDAKTORAMI, KTÓRZY OLALI HAJDAROWICZA :))))))
  .
  rerak:
  "...Jeśli jan Piński przyjmuje ofertę od hajdarowicza- żyda, który poleciał
  na skarge do arabskiego i tuska że mu naczelny rzeczpospolitej pisze o
  ładunkach wybuchowych w tupolewie . To ja mam pytanie:
  Czym jest "Nowy Ekran" po co powstał i komu służy.... Niech nikt mi nie
  mówi ze Jan Piński dostał tę posadę bo go hajdarowicz lubi !!!!
  O poglądach Pińskiego mówia jego teksty na NE........."


  prof.doc.hab.inka1:
  "@Ryszard Opara 21:41:05
  "Pan Hajdarowicz jest biznesmenem. Jako właściciel, zależy mu
  na poczytności i wartości rynkowej tygodnika." :))))
  Chyba P. sam nie wierzy w takie rzeczy:)"


  2012-11-28 20:58 niezalezna.pl:
  "Piński przemówił. Co zrobi z "Uważam Rze"?
  ...................
  ...o dotychczasowych autorach tygodnika mówi: - Ideowo nie dzieli nas nic,
  nie widzę zatem powodu, by zrywać współpracę. Będziemy razem budować
  przyszłość „Uważam Rze”.......
  ....Piński będzie miał jednak poważny problem. Dziś w geście solidarności
  ze zwolnionym Pawłem Lisickim współpracę z pismem zerwał niemal cały
  zespół redakcyjny, m.in. Rafał A. Ziemkiewicz, Robert Mazurek z
  Igorem Zalewskim oraz Bronisław Wildstein........"
  ===============================================

  Jan Piński wydał niemal błagalną odezwę do prawie całego zespołu

  redakcyjnego, który solidaryzując się z wyrzuconym Lisieckim olał

  Hajdarowicza i "Uważam Rze":

  "Ideowo nie dzieli nas nic, nie widzę zatem powodu, by zrywać
  współpracę" :))))))

  Mając w pamięci teksty Jana Pińskiego, który na NE często wykazywał

  "michniczą pryncypialność" i mógłby z POwodzeniem pisać dla GWna -

  jego odezwa do odchodzących redaktorów wydaje się być nieszczerą,

  obłudną, POpulistyczną, lewacką zagrywką !!:))))


  Żydokomuna, której prawdopodobnie bardziej zależy na zniszczeniu

  w miarę niezależnych periodyków jak "Rzeczpospolita" czy "Uważam Rze"

  niż na ich utrzymaniu w dotychczasowej "nieobliczalnej" formule,

  traktuje najwyraźniej Pińskiego jako "ideologicznego komisarza",

  który ma albo wymusić "poprawność" albo zniszczyć "wroga" razem z

  "kontrrewolucją" :))))
 • @veritas 00:11:05 -tylko krowa nie zmienia poglądów
  Fragment wypowiedzi Pińskiego dla serwisu www.rp.pl:

  Nie widzę powodu, by zmieniać pryncypia leżące u fundamentów „Uważam Rze”. Chcę zachować dotychczasową linię tygodnika, jego sposób patrzenia na świat i dociekliwość. Dotyczy to również utrzymania, a wręcz wzmocnienia niezależności zespołu. Jedyną zmianą, i to na plus, powinno być uzdrowienie relacji między wydawcą a redakcją, zasypanie pęknięcia, które się ostatnio pojawiło. Przecież wszyscy gramy do jednej bramki, chcemy dostarczyć czytelnikom produkt najwyższej próby, ale też zapewnić tygodnikowi stabilną sytuację finansową. Ma to szczególne znaczenie w czasach kryzysu mediów i nadciągającego do Polski kryzysu gospodarczego.
 • @Niedzisiejszy 23:19:37
  Przypuszczam, że Pan Łazarz prowadzi tutaj "przechowalnię" dla chwilowo niepotrzebnych "towarzyszy" jak w 2 cześci serialu "Czterdziestolatek".
  Z tego co pamietam, z Wprost przyszło ich tu z Pinskimi jescze jakichs dwóch, w sumie naraz czterech. I jestem praktycznie pewiem, ze Pan łązarz nie miał nic do powiedzenia w kwestii "zatrudnienia" tego desantu. Bo oni faktycznie to nie zostali zatrudnieni, tylko ktoś się nimi zaopiekował, zeby nie zdechli z głodu po bankructwie "Wręcz przeciwnie". Dano im angaże, wsadzono do przechowalni i powiedziano, ze jak przyjdzie moment, że będą potrzebni, to maja byc gotowi i dyspozycyjni. I taki moment właśnie przyszedł i Pinski zrobi co mu każą. Bo to taki ideowiec jest, że za posadę i papu zarżnąć się da. Jak prawdopodobnie cała pozostała reszta tutaj.

  Posrali by się prawdopodobnie ze szczęścia, gdyby Hajdarowicz im też coś zaproponował. A tłumaczyliby, że wielkimi bojownikami za sprawe są i poszli tam tylko i wyłącznie żeby osłabic system. Coś w stylu Miłosza, który tak zażarcie osłabiał i niszczył podłą komunę w latach 1945-51.
 • Rafał Ziemkiewicz: "Uważam rze czas odejść"
  ~~~
  Rafał Ziemkiewicz: "Uważam rze czas odejść"

  Pisze m.in.:

  Polską rządzą dziś bezwględni gangsterzy, którzy nie cofną sie przed żadną podłością. Jeżeli ktoś zarzyna kurę znoszącą mu złoite jajka, to może to czynić tylko dlatego, że ma za to obiecaną stosowną, zwracającą mu stratę z naddatkiem, gratyfikację.

  Współczuję dziennikarzom, którzy wzięli i nadal biorą na swe sumienia propagandową służbę tej szajce. Ja na pewno nigdy do nich należeć nie będę.

  Ziemkiewicz na Facebooku

  ——————
  Zob.: http://salski.nowyekran.pl/post/81278,rafal-ziemkiewicz-uwazam-rze-czas-odejsc
 • Ekran na owady`
  http://komentator.nowyekran.pl/post/78383,ekran-na-owady
 • Sami wiecie że miłością do PIS nie pałam
  Ale trzeba pisać to co myślę.W Rzepie są rozsypane judaszowe srebniki te szczęścia nie przyniosą temu kto po nie sięga.
 • @Andy-aandy 18:37:39
  Podobnie dumam... Życie pełne znaków zapytania.
 • @Łażący Łazarz 17:39:00
  Ale z Pińskim macie. Nie wiem tak do końca kim Ty jesteś Tomku...
 • @Łażący Łazarz 18:10:03
  Robisz z nas idiotów? Litości.
 • @mirakles 19:16:03
  wielowieyska
 • @Łażący Łazarz 19:42:36
  Znowu nas uważasz za idiotów?
 • @Łażący Łazarz 19:55:22
  Kiepski z Ciebie szef jeżeli nic nie wiedzialeś. I Ty myślisz że jesteś dziennikarzem śledczym? Wiarygodność straciłeś.
 • @Łażący Łazarz 20:55:43
  "Jako były pracodawca nie ponoszę odpowiedzialności za to, że ktoś wybrał miejsce gdzie indziej, informując nas dopiero po fakcie, dziś około 15.00. Mało tego mam z dnia na dzień problem z wakatem."

  Jeszcze raz Cię proszę grzecznie żebyś nam nie robił wody z mózgów.
  Nie wiedziałeś kogo zatrudniasz? Nic Ci wtedy nie śmierdziało? No to kiepski jesteś. Zwłaszcza że piński wrzucał tu dziwne rzeczy na co Ci zwracano uwagę!
 • @Łażący Łazarz 21:09:22
  Czytam Cię czytam i oczęta przecieram ze zdziwienia...
 • ciekawe...
  Czymże pan Jan Piński zachwycił Hajdarowicza, że wchodzi w buty "niepoprawnego" politycznie Lisickiego. Skoro Hajdarowicz likwiduje wszystkich "niepoprawnych" to wychodzi w czystej kalkulacji, że Piński jest POprawny!
  Mam nadzieję, że będzie to swego rodzaju czystka na NE.
  Panu Pińskiemu już dziękujemy!
 • @Paragraf 22:28:01
  Nie. Nie musisz.
 • @Bendix 08:58:37
  ...to jest to !!...powiedzieć, że spieprzył z roboty i jeszcze go za to chwalić ...ja jak by mi pracownik uciekł z zakładu to mówie prawdę ..." uciekł z roboty, porzucił prace i jest to dla ,mnie bolesne, bo zostawił mnie z kupą roboty..." a nie kadzić,że "dobrze się stało...życzymy mu owocnej pracy i wszystkiego dobrego i wszystkiego co najlepsze ...szczęścia, zdrowia, pomyślności i tyle radości ile karp ma ości..."
 • @Bendix 09:10:29
  Naprawdę?.
  No to może Pan zauważy, że tutejsze prawdopodobnie całe tzw. "towarzystwo" to jak jeden tacy ideowcy w stylu Pińskiego, czy Arłukowicza.
  I absolutnie niewykluczone, ze gdyby cena była odpowiednia i kontrakt długi, to czy w ramach dostosowania do nowego zespołu nie daliby się np. obrzezać. A pokochaliby nowego dyrygenta i wiernie wykonywali jego polecenia z równie wielką miłością i zaangażowaniem w oczach.
  A biegliby do nowego Pana, zapewniam bardzo, bardzo szybko.
  Dokładnie, jak to zrobił Pan Piński

  Bo to Panie Bendix były "chwilowo bezrobotne odrzuty rynkowe", które obecnie grają wielkich dziennikarzy i redaktorów.
 • @Provoc 09:27:54
  Ma Pan 100% rację Panie Provoc. Ale niech Pan nie myśli że nie zdawałem sobie z tego sprawy. Po prostu nie ma już czego czytać więc się czytało nE.
  Sensowni ludzie tutaj też piszą.

  Zachowanie rednacza mnie poraziło. Koleś go potraktował jak przysłowiową "szmatę" a on mu jeszcze na drogę buty liże. Daje to nawet mniej myślącym do "myślenia"
 • @trybeus 09:24:08
  Komentowac nie ma potrzeby. Widzę że się rozumiemy wprost telepatycznie :-)
 • Gmyz dla Fronda.pl: Każdy, kto teraz przyjdzie do „Uważam Rze”, będzie uznany za człowieka pozbawionego honoru
  ~
  Gmyz dla Fronda.pl: Każdy, kto teraz przyjdzie do „Uważam Rze”, będzie uznany za człowieka pozbawionego honoru

  - „Uważam Rze” już nie będzie – mówi o ostatnich zmianach portalowi Fronda.pl Cezary Gmyz, były dziennikarz „Uważam Rze” w rozmowie z Jarosławem Wróblewskim.

  — Czy zaskoczyła ciebie decyzja, że Paweł Lisicki stracił stanowisko redaktora naczelnego „Uważam Rze”, a Jan Piński został na nie powołany?

  To mnie nie zaskoczyło. Stało się w takim samym tempie jak odbyło się wyrzucenie mnie z „Rzeczpospolitej”. Widać, że Grzegorz Hajdarowicz ma dość długie przewody, albo musiał się z kimś w tej sprawie skonsultować. Potrzebował tyle samo czasu na reakcję ile potrzebował na trotyl - czyli ponad tydzień.

  Mamy po raz pierwszy do czynienia z czymś co jeży włos na głowie. Jak w 1953 roku PAX przejął „Tygodnik Powszechny”, który odmówił wydrukowania peanu na cześć zmarłego generalissimusa Stalina, to też w 53 r. mieliśmy do czynienia z rezygnacją całej redakcji. To jako żywo przypomina tzw. neoendecję, którą utożsamia się niekiedy z Romanem Giertychem. Piński był z nim związany, był też podwładnym Piotra Gabryela we „Wproście”.
  (...)

  — Tygodnik miał duży zasięg rażenia, wysoki poziom, dobre pióra. Był aż tak niepokorny i „szkodliwy”, że trzeba go było zneutralizować?

  Udało się stworzyć niepokorny zespół. On nigdy nie był dobierany pod względem ideologicznym. Ci ludzie wyznają pewien zasób wspólnych wartości. To był zespół, w którym był Rafał Ziemkiewicz przyznający się do wartości neoendeckich, Paweł Lisicki, któremu bliżej do piłsudczyków, Bronek Wildstein czy ja.
  On nie był zamknięty na żadne środowiska. Jestem ewangelikiem, a bardzo dobrze czułem się tam, wśród ludzi deklarujących bardzo zdecydowane poglądy katolickie. Miałem poczucie uczestnictwa w wymianie myśli, a nie tylko prostym pałkarstwie czy prostym konserwowaniu jakiejś idei. W tej redakcji zdarzały się spory między autorami, członkami zespołu i to zdarzały się często.
  Najgorsze dla wolności myśli jest sprowadzenie do tego, aby wszyscy myśleli tak samo. „Uważam Rze” pokazało, że można egzystować w mainstreamie nie przyjmując poglądów tzw. głównego nurtu.


  — Jakie będzie „Uważam Rze” pod kierownictwem Jana Pińskiego?

  „Uważam Rze” już nie będzie. Bardzo szybko podzieli losy tygodnika „Wręcz Przeciwnie”, od którego odwrócili się prawie wszyscy autorzy po drugim czy trzecim numerze. Każdy kto przyjdzie teraz do „Uważam Rze” będzie uznany za człowieka pozbawionego honoru.

  Rozmawiał Jarosław Wróblewski

  ——————
  ZA: http://www.fronda.pl/a/gmyz-dla-frondapl-kazdy-kto-teraz-przyjdzie-do-uwazam-rze-bedzie-uznany-za-czlowieka-pozbawionego-honoru,24060.html
 • Nie wiem o co ten hałas? To jak Hajdarowicz płacił to był innym człowiekiem?
  To dlaczego panowie, którzy teraz odchodzą z tej gazety do tej pory współpracowali z panem Hajdarowiczem? Pisowska hipokryzja nie zna granic, zresztą jak zwykle.

  Jeżeli pan Piński będzie mógł na łamach tej gazety szerzyć wiedzę na temat Ruchu Narodowego i w ogóle myśli narodowej, to ja nie widzę problemu. Tylko, żeby pisał to, co naprawdę myśli i nie dał się przekupić, jeżeli to w ogóle jest możliwe.

  Lepiej chyba czytać myśli narodowca, niż waspowca, masona i żyda udającego Polaka?

  p.s.

  A tak na marginesie, jestem ciekaw, ilu z tych, którzy tutaj tak ujadają i obszczekują pana Pińskiego odmówiłoby gdyby, im złożono taką propozycję podjęcia przez nich pracy w swoim wyuczonym zawodzie?

  Jak już na łamach tej gazety nie będzie pisał Wildstein i kilku innych, to może i ja zacznę czytać tę gazetę. :)))))

  p.s.

  I te komentarze zatroskanych i szczerze współczujących i obawiających się o losy nE, i jeszcze to, że Bogatko vel Ścios miał rację. :)))))))))

  Bogatko i Ściosy zazwyczaj nie mają racji, w tym przypadku też jej nie mają.
 • @Andy-aandy 09:52:02
  no i jeszcze te kwiatki:

  Panie Rerak,

  "Uważam Rze" to twór dziennikarzy. Pan Bondarowicz jest biznesmenem. Jako właściciel, zależy mu na poczytności i wartości rynkowej tygodnika. O ile nie jest piszącym dziennikarzem - treści, artykuły i nazwiska autorów, dziennikarzy nie maja dla niego większego znaczenia.

  Jan Piński jest młodym, zdolnym dziennikarzem, z dużym dorobkiem i wielkim doświadczeniem - Wprost, TVP, Nowy Ekran.

  Jaki będzie tygodnik Uważam Rze - zależy w dużej mierze od Redaktora Naczelnego i współpracujących z nim dziennikarzy. Mam wielką nadzieję, że Uważam Rze pod jego kierownictwem, będzie jednym z najlepszych, niezależnych, ceniących prawdę tygodników w Polsce

  Mam wielką nadzieję, że w duecie Hajdarowicz - Piński, interesy właściciela dadzą się pogodzić z prawdą, faktami i rzetelnością dziennikarską.

  Dajmy im szansę.

  Ukłony
  nadużycie link skomentuj
  Ryszard Opara 28.11.2012 21:41:05

  Do tego jeszcze Tonderski udaje głupka.
 • @Bendix 10:15:05
  To pan też, by nie poszedł na służbę do pana Hajdarowicza?
 • @Paweł Tonderski 10:18:45
  Z Panem jakby nie mam o czym rozmawiać.

  Ukłony
 • @Bendix 10:25:14
  Wiem, wiem, nie czytam gazety wymiotnej, ale i niepoprawnych, tak jak i niezależnej. rzeczywiście nie ma o czym. :)))))

  Dlaczego pan nie odpowie szczerze chociaż na jedno pytanie?
 • @Andy-aandy 09:52:02
  za GPC:

  "WOLNOŚć SŁOWA Tomasz Sakiewicz zaprosił do współpracy Pawła Lisickiego, a także wszystkich dziennikarzy i publicystów, którzy po wczorajszym zwolnieniu redaktora naczelnego odeszli z tygodnika „Uważam Rze”.
  Grzegorz Hajdarowicz, właściciel spółki Presspublica, zwolnił wczoraj Pawła Lisickiego z funkcji redaktora naczelnego „URz”. Na jego miejsce powołany został Jan Piński, szef działu wiadomości portalu Nowy Ekran. Jest to serwis, w którym publikują m.in. byli funkcjonariusze wojskowych służb specjalnych. Razem z Lisickim z tygodnika odeszli czołowi publicyści, m.in. Bronisław Wildstein, Piotr Gabryel, Marek Magierowski, a także Robert Mazurek, Igor Zalewski i Rafał Ziemkiewicz.
  – Zatrudnienie Jana Pińskiego na stanowisku redaktora naczelnego to zmiana o 180 stopni. To zaskakująca zmiana, bo nowy naczelny ma za sobą zupełnie nieudany start tygodnika „Wręcz przeciwnie”, którego okładka, przypomnę, obrażała uczucia ludzi wierzących – mówi Tomasz Sakiewicz, red. naczelny „Gazety Polskiej” i „Codziennej”. – Piński to także bardzo dobry znajomy Romana Giertycha. Niewykluczone więc, że tygodnik w nowej odsłonie będzie reprezentował poglądy „rządowej endecji” – mówi Sakiewicz, cytowany przez portal Niezależna.pl.
  – Moim zdaniem decyzja właściciela oznacza osłabienie, jeśli nie faktyczny koniec tytułu „Uważam Rze”, czyli największego tego typu tygodnika – mówi „Codziennej Paweł Lisicki. – „Uważam Rze” powstało jako pismo dziennikarzy niezależnych, krytycznych wobec rządzących. W momencie, w którym wydawca uznał, że ma prawo ingerować w to, co piszą dziennikarze, misja tygodnika po prostu się skończyła – dodaje.
  (wm, jal)"
 • @Paweł Tonderski 10:29:12
  Bo Pańskie pytanie na kilometr ściekiem śmierdzi.
 • @Paweł Tonderski 10:05:53
  napisał:
  "Pisowska hipokryzja nie zna granic, zresztą jak zwykle."

  Głupota różnych zmierzwionych tonderskich jest znacznie większa niż ta hipokryzja — o jaką, niczym różne CZERWONE pluskwy, oskarżają PiS...

  :-)
 • @Bendix 10:46:29
  Tak, od razu widać po pańskiej odpowiedzi, że z pana szlachetny i kulturalny gość. :))))

  To od dzisiaj pan zaczyna bojkotować Uważam rze, czy Nowego Ekranu, czy i to i to?

  Pan Sakiewicz udaje dziewicę, to w Polsce była kiedykolwiek wolność słowa? Najlepiej ją widać i czuć na takich portalach, jak niezależna i niepoprawni i im pokrewne portale, gdzie banowanie i cenzura to szara rzeczywistość.
 • Gmyz dla Fronda.pl: Każdy, kto teraz przyjdzie do „Uważam Rze”, będzie uznany za człowieka pozbawionego honoru
  *
  Gmyz dla Fronda.pl: Każdy, kto teraz przyjdzie do „Uważam Rze”, będzie uznany za człowieka pozbawionego honoru

  (...)
  — Tygodnik miał duży zasięg rażenia, wysoki poziom, dobre pióra. Był aż tak niepokorny i „szkodliwy”, że trzeba go było zneutralizować?

  Udało się stworzyć niepokorny zespół. On nigdy nie był dobierany pod względem ideologicznym. Ci ludzie wyznają pewien zasób wspólnych wartości. To był zespół, w którym był Rafał Ziemkiewicz przyznający się do wartości neoendeckich, Paweł Lisicki, któremu bliżej do piłsudczyków, Bronek Wildstein czy ja.
  On nie był zamknięty na żadne środowiska. Jestem ewangelikiem, a bardzo dobrze czułem się tam, wśród ludzi deklarujących bardzo zdecydowane poglądy katolickie. Miałem poczucie uczestnictwa w wymianie myśli, a nie tylko prostym pałkarstwie czy prostym konserwowaniu jakiejś idei. W tej redakcji zdarzały się spory między autorami, członkami zespołu i to zdarzały się często.
  Najgorsze dla wolności myśli jest sprowadzenie do tego, aby wszyscy myśleli tak samo. „Uważam Rze” pokazało, że można egzystować w mainstreamie nie przyjmując poglądów tzw. głównego nurtu.


  — Jakie będzie „Uważam Rze” pod kierownictwem Jana Pińskiego?

  „Uważam Rze” już nie będzie. Bardzo szybko podzieli losy tygodnika „Wręcz Przeciwnie”, od którego odwrócili się prawie wszyscy autorzy po drugim czy trzecim numerze. Każdy kto przyjdzie teraz do „Uważam Rze” będzie uznany za człowieka pozbawionego honoru.

  Rozmawiał Jarosław Wróblewski

  ——————
  ZA: http://www.fronda.pl/a/gmyz-dla-frondapl-kazdy-kto-teraz-przyjdzie-do-uwazam-rze-bedzie-uznany-za-czlowieka-pozbawionego-honoru,24060.html
 • @Andy-aandy 10:56:25
  Czytałem już wcześniej.
 • @Paweł Tonderski 10:55:41
  "Tak, od razu widać po pańskiej odpowiedzi, że z pana szlachetny i kulturalny gość. :))))"

  Z Pana również - jakie pytanie taka odpowiedź. Pytanie było w stylu: "czy za okupacji nie poszedł by pan kapować do niemca za chleb?". Jak widać na powyższym przykładzie było niezwykle kulturalne. Przykro mi że trzeba Panu takie podstawowe rzeczy tłumaczyć.
 • Czabański: "Nachalne są te kurwy i zuchwałe.”
  *
  Przypomina mi się arcydzieło „Przygody dobrego wojaka Szwejka”. A zwłaszcza jeden cytat: „Nachalne są te kurwy i zuchwałe”.
  *

  Gdy słyszę, co dzieje się w „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”, gdy widzę programy informacyjne i publicystyczne w TVN-ie, Polsacie i TVP, gdy straszą mnie prawicą jako terrorystami, gdy władza zaostrza prawo przeciw wolności słowa i niszczy demokrację, gdy w życiu publicznym szarogęszą się agenci obcych mocarstw, gdy czytam np. Grzegorza Hajdarowicza, Agnieszkę Kublik, Tomasza Lisa, Wojciecha Maziarskiego, Wojciecha Mazowieckiego, Janinę Paradowską i Pawła Wrońskiego, to przypomina mi się arcydzieło „Przygody dobrego wojaka Szwejka”.

  A zwłaszcza jeden cytat: „Nachalne są te kurwy i zuchwałe”.

  Dziennik Krzysztofa Czabańskiego

  ——————
  Za: http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-krzysztofa-czabanskiego/41561-to-by-bylo-na-tyle
 • @Andy-aandy 02:45:25
  A odchodzący z URze W.Łysiak tak pozdrawia NE, w felitonie nieopublikowanym w URze, a zamieszczonym na S24:
  .........................................................................................
  "Wszelki gestykulacyjny bunt czy wy­zwi­sko to też nie novum. Wśród wy­zwisk choć­by „blachary” — tak zwie się dziś pa­nien­ki lekkich obyczajów lecące na drogie sa­mochody, a w końcu XVIII wieku zwa­no tak łatwe damy wizytujące warszawski Pa­łac „Pod Blachą”. Wśród gestów choćby zgięty łokieć. Albo modniejsza dzisiaj wul­garność: sterczący palec środkowy. Ów sterczący z kułaka paluch, który jest synonimem prze­zwiska–przekleństwa, wy­na­le­ziono w XVI stuleciu! Pe­wien włoski rzeź­biarz umieścił figurę Neptuna na bolońs­kim Piaz­za Nettuno. Przy placu był żeński klasztor i mniszki zażądały od władz, aby Nep­tu­no­wi zmniejszono nieprzyz­woi­cie dłu­­gi pe­nis. Twórca musiał wykonać po­lecenie ma­gi­stra­tu, zmniejszył, lecz by się zemścić, po­większył i rozprostował środ­ko­wy palec wy­suniętej ręki Neptuna, dając te­mu pa­lu­chowi kształt sterczącego penisa, oczy­wis­ty dla przechodniów. Tym właś­nie ges­tem żegnam nowych właś­ci­cieli „Uwa­­żam Rze” (Hajdarowicz & Co.), ich po­­życz­­ko­dawców (Czarnecki & Co.), ich mo­codawców (tych wiejskich, ze WSI Ko­mo­rówka) oraz ich jamników żurna­lis­tycznych (tych spod zna­ku „wra­ca no­we”, a ściś­lej: „nowo­ekrano­we”).

  Waldemar Łysiak "
  http://czytelnia.salon24.pl/468080,felieton-w-lysiaka-w-s24-zamiast-w-urze
 • @Bendix 11:24:29
  Czy właściciel gazety się zmienił, czy przed odejściem tych panów z tej gazety był ten sam?

  Pan coś bredzi. :)))
 • @Łażący Łazarz 00:15:10
  Tak jak w URZE tak i na NE czytam to co lubię i autorów tych których lubię. Tak samo na Salon24 i gdziekolwiek w sieci. Co więcej, nie ze wszystkim nawet u ulubionych autorów typu Ziemkiewicz,Karnowskich, Łysiak czy Wildsztajn się zgadzam i spijam z usteczek. Wiem, to nietypowe. ..
  Niemniej uważam rze ;) wskakiwanie do tygodnika , gdy załoga solidarnie na skutek wyjątkowo podłej decyzji podstawionego właściciela pokazała tym, którzy za tym pseudowłaścicielem stoją wielkiego fucka, jest etycznie co najmniej naganne. Żeby nie wyrazić się dosadniej. Jestem po prostu ciekaw motywacji każdej ze stron, a ta wyjdzie na jaw prędzej czy później. Szkoda tylko Pińskiego....
 • @35stan 12:20:10
  komentarz z salon24

  "Nie lepiej i wiarygodniej by wyglądało, gdyby takim gestem przywitał ich pan, kiedy się pojawili? Czu został pan wtedy zmuszony do współpracy? Bo nie wierzę, ze nic wtedy nie było panu wiadome o właścicielu Urze i jego wsiowych mocodawcach? Przed kim, jak przed kim, ale przed panem to się nie mogło ukryć.

  Przez taki brak refleksu, nadrabiany dziś chyba jednak spóźnioną - jak na jedynego sprawiedliwego - za to dziwnie buraczaną butą - samemu wychodzi się na wsioka, takiego zwykłego, nie zaraz ze służb..."

  popieram tok rozumowania.Każdy może się pomylić, ale teraz zgrywac takiego gieroja jak robi to Łysiak to żałosne.
 • Należy przesłuchać prezesa EBC w polskim sejmie !
  Mario Dragi

  Prezes Europejskiego Banku Centralnego

  Dwukrotnie uczestniczył w posiedzeniach Grupy Bilderberg (w 2008 oraz 2009 roku)

  http://www.infowars.com/official-2008-bilderberg-participant-list/

  http://www.infowars.com/bilderberg-2009-attendee-list/

  ---------------------------------------------------------------------------------------

  Mario Dragi w wywiadzie dla pisma ,,Le Monde” – 21 lipca 2012 roku

  ,,Any move towards a financial, budgetary and political union is, to my mind, inevitable”

  ,,Wszelkie działania w kierunku unii finansowej, budżetowej i politycznej są, moim zdaniem, nieuniknione”

  http://www.ecb.int/press/key/date/2012/html/sp120721.en.html

  ------------------------------------------------------------------------------------

  Poseł Gabriela Masłowska – 28 listopada 2012 roku

  http://www.polishclub.org/wp-content/uploads/2011/09/Gabriela-Maslowska-fot-wsksim_thumb.jpg

  ,,Należy przesłuchać prezesa EBC w polskim sejmie !"

  http://gabrielamaslowska.nowyekran.pl/post/81314,zaprosmy-prezesa-ebc-do-polskiego-sejmu

  Mario Dragi

  Prezes Europejskiego Banku Centralnego

  Dwukrotnie uczestniczył w posiedzeniach Grupy Bilderberg (w 2008 oraz 2009 roku)

  http://www.infowars.com/official-2008-bilderberg-participant-list/

  http://www.infowars.com/bilderberg-2009-attendee-list/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej