Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
832 posty 5387 komentarzy

Serendipity

Andy-aandy - Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... ———————————————— Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą każdego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos

"W imieniu Polski Ludowej - honorowy wyrok"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bohaterami filmu są polscy patrioci, których w latach 1944–1956 komunistyczni zbrodniarze skazywali na kary śmierci za walkę z Niemcami w ramach AK, za udział w zbrojnym podziemiu oraz organizacjach antykomunistycznych

 

 

"W imieniu Polski Ludowej - honorowy wyrok"

Bohaterami tego filmu są polscy patrioci, których w latach 1944–1956 komunistyczni zbrodniarze skazywali na kary śmierci za walkę z Niemcami w ramach Armii Krajowej, za udział w

zbrojnym podziemiu oraz organizacjach antykomunistycznych.

Ich losy w warunkach sowieckiej okupacji Polski oraz są dramatyczne: aresztowanie, brutalne śledztwo, częst tajne procesy skonfrontowane zostały z ujawnianymi - w większości po raz pierwszy - biografiami i zdjęciami komunistycznych oprawców po kilkumiesięcznych kursach "prawniczycxh": prokuratorów czy sędziów — wydających zbrodnicze wyroki zgodnie z rozkazami partyjnych lub wojskowych przełożonych.

Wejściu z kamerą do miejsc kaźni towarzyszą wstrząsające opowieści o pochówku ofiar zamordowanych w komunistycznych więzieniach, których grobów do dziś bezskutecznie poszukują rodziny i przyjaciele...
 

Published on Jun 27, 2013

Armia Krajowa oraz organizacja Wolność i Niezawisłość były śmiertelnymi wrogami sowiecko-komunistyznych zbrodnirzy w tzw. Polsce Ludowej. W tym odcinku szokujące relacje z przesłuchań, procesów i egzekucji członków zbrojnego podziemia. Ujawnione zostają także po raz pierwszy zdjęcia oprawców.

KOMENTARZE

 • General Nil
  Published on Apr 23, 2013
  Generał August Emil Fieldorf to wielki bohater, a film Ryszarda Bugajskiego "Generał Nil", który o nim opowiada, to dzieło niezwykle ważne dla polskiej kinematografii i całego polskiego narodu. Wszyscy zgodnie podkreślają, że ten film powinien być ważnym elementem edukacji.

  Historia generała Augusta Emila Fieldorfa (pseudonim „Nil"), który, jako dowódca Dywersji AK kierował najważniejszymi akcjami w okupowanej w czasie II Wojny Światowej Warszawie. Dowodził m.in. zamachem na kata Warszawy, generała SS Franza Kutscherę. Niemcy bali się go jak ognia. Generał August Emil Fieldorf, pseudonim „Nil", był dowódcą Kierownictwa Dywersji AK oraz zastępcą dowódcy Armii Krajowej podczas okupacji niemieckiej, stał także na czele organizacji NIE, przygotowanej do czynnego sprzeciwu wobec powojennego okupanta sowieckiego. Po wojnie i zesłaniu na Syberię, Fieldorf zmuszony jest podjąć grę z Urzędem Bezpieczeństwa.

  W filmie ukazano brawurowe sceny słynnej akcji AK, w której zlikwidowano dowódcę SS -- Franza Kutscherę, jak również z wielką dozą realizmu pokazano okrutne metody przesłuchań i wymuszania zeznań na więźniach Urzędu Bezpieczeństwa.

  http://www.youtube.com/watch?v=_jSzvvpFnOc
 • @Andy-aandy 04:43:28 Oczywiście dałem 5 i w 100% popieram prawdę historii!
  Ale trochę szkoda, że nie gloryfikuje się współczesnych aktów bezprawia komunistów i postkomunistów.
  W czasie dochodzenia do zenitu bezprawia gen. W Jaruzelskiego w 1979 roku wygrałem konkurs na st. asystenta filozofii w Katedrze Nauk Społecznych WSMW w Gdyni (obecnie Akademia MW), a naczelny politruk tej uczelni dr Krzysztofek (ważniejszy wtedy od admirała komendanta uczelni) po przejrzeniu moich akt stwierdził, że weźmie mnie do siebie na politruka i da mnie 500 zł więcej.
  Odpowiedziałem: Nie ja jestem nauczycielem i chcę nauczać!
  A on: albo ze mną albo Cię wykończę!
  I z pół roku wysłał mnie za moje poglądy i działalność na oddział psychiatryczn, aby mnie super zdrowemu psychicznie i fizycznie przypisano 1 nieuleczalną chorobę psychiczną!
  A po moim apelu na poważnej naradzie partyjno-służbowej z udzuiałem dowództwa MW o odkłamanie historii i powiedzeniu prawdy o Katyniu, że to nie Niemcy, tylko Rosjanie wymordowali naszych oficerów - ponownie wysłano mnie na oddział psych. i wyrzucono z wojska nie dając mnie nigdzie możliwości podjęcia pracy.

  Moi kaci: naczelny polski zbrodniarz komunistyczny Jaruzelski i 20 lekarzy wojskowych żyją sobie nietknięci jak pączki w maśle, a ja chwytałem się wielu prac, aby jakoś żyć.

  Jako ten podwójny nieuleczlny wariat prowadziłem m.in. w Trójmieście bale sylwestrowe w 3 językach (niem. ros. polski) ku zadowoleniu gości i zleceniodawców!
  Badając historię gdańska i jego zabytków wykazałem skandaliczne błędy rzekomych naukowców, restauratorów zabytków, publikowałem artykuły i książkę kompromitującą działalność ministra kultury i nikt nie był w stanie udowodnić, że nie mam racji.
  Ale prokuratury, sądy, politycy (właściwie neptycy na wysokich stanowiskach państwowych) oddalali moje zarzuty, lub pisali: "Nie rozpatrywano sprawy, bo pan obraża" (chyba pisząc prawdę)! To czemu nie ukarano mnie za obrazę?!

  Cóż ja "POLSKI WARIAT" POTRAFIĘ BRAĆ UDZIAŁ W KONFERENCJI NIEMIECKO-POLSKIEJ, WYGŁASZAĆ WYKŁAD PO NIEMIECKU (A NIE JAK NIEKTÓRZY CZYTAJĄ WYKŁADY, PRELEKCJE - NAWET PO POLSKU)

  MÓGŁBYM CHĘTNIE POKAZAĆ ŚWIATU JAKIE SUKCESY MA POLSKA KOMUNA W OSZUKIWANIU CAŁEGO ŚWIATA O BRAKU DEMOKRACJI W PL I CORAZ WIĘKSZYM ZAMORDYŹMIE W PONIŻANIU NASZEGO NARODU!
  Niestety nie ma odważnych, którzy chcieliby poruszyć ten temat, za to są tysiące pachołków, którzy obrzucają mnie tysiącami kłamstw.
  Franciszek Krzysiak
 • @F.Krzysiak 07:08:22 Mondialny przekaz informacji, pomoże....
  Proponuję, zapoznać się ze wszystkim co napisał @Rudolf , piszący jedynie komentarze w których daje upust i opisuje swoje nieszczęścia. OFIARA musi ZROZUMIEĆ dlaczego i kto ZGOTOWAŁ JEJ Piekło !!!!!
  Tak jak jest to w Pana przypadku.

  Jest nas coraz więcej tych "świadomych" faktu, że największymi Oprawcami są osoby, które są w naszym najbliższym otoczeniu.
  Możliwość mondialnego przekazu, "UTNIE" długie ramiona, tych Oprawców.
  Do naszych obowiązków należy "pilnować" ich "dzieci i uczniów".
  Każdy POWINIEN Odpowiadać za Swoje Czyny.
  BEZKARNOŚĆ powinna przestać być "modną".
  Prawdziwy WINNY powinien być NAPIĘTNOWANY, dla przykładu dla innych "kandydatow do przestępstw" jak to jest obecnie , że własnie Ci PRZESTĘPCY chodza bezkarnie i jeszcze się chlubią przed innymi tym faktem, świecąc " ukradzionym bogactwem".

  Trudniej będzie obecnie OSZUKIWAĆ Naród,.
  Ludzie o niepewnej przeszłości zarówno własnej jak i członków rodziny, powinni znaleźdź swoje miejsce na końcu kolejki .......
  Mondializacja i przepływ sprawny informacji nam będzie pomocny.

  P.S.
  Jak jednak można więc wyjść na prostą skoro ?!
  Stosując te same bandyckie metody post-komunistycznych Oprawców, jakie Pana dotknęły, zastosował Pan i skrzywdził blogera @Słoneczko.
 • Andy - aandy
  Polska była tak Ludowa , jak Platforma jest Obywatelska.
 • 27 sierpnia 1944 r. został odznaczony Krzyżem Walecznych (trzecim w swoim życiu), a 15 września 1944 r. Virtuti Militari kl. V
  „Żmudzin" zgładzony przez komunistów

  Żołnierze kpt. „Żmudzina" zapamiętali go jako człowieka bohaterskiego, o wręcz szaleńczej odwadze. Podkreślali jego ojcowski stosunek do podkomendnych. 27 sierpnia 1944 r. został odznaczony Krzyżem Walecznych (trzecim w swoim życiu), a 15 września 1944 r. Virtuti Militari kl. V. Po wojnie Bolesław Kontrym został zamordowany przez komunistów.

  Bolesław Kontrym, ze względu na swoje zdolności dowódcze, został wyznaczony do pierwszego zorganizowanego ataku na gmach PAST-y (wieżowca Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej) przy ul. Zielnej. Wobec przeważających sił broniących się Niemców przeprowadzony przez niego szturm 4 sierpnia 1944 r. został odparty – sam „Żmudzin" odniósł tu jedną z wielu ran w Powstaniu Warszawskim.

  Od policjanta do cichociemnego

  Bolesław Kontrym „Żmudzin" jest postacią prawie dziś zapomnianą. Tymczasem powinien stać się symbolem pokolenia, które oddało życie za ojczyznę.

  Kontrym był Wołyniakiem, spadkobiercą powstańców listopadowych i styczniowych. Jego dziadek, zesłany po 1863 r. do Wiatki, w pamiętniku zapisał: „Rzemiosła wojennego uczyć się trzeba i to najlepiej od wroga, by zgłębić jego strategię i pokonać go później jego własną bronią". Bolesław Kontrym dobrze zapamiętał to zalecenie. Będąc jeszcze w armii carskiej, nigdy nie zapomniał o sprawie nadrzędnej – walce o Polskę. Już w wolnej II RP służył w Policji Państwowej. Kiedy w Rubieżowiczach (pow. Stołpce) jego podwładny został porwany przez NKWD, porucznik Kontrym długo się nie zastanawiał.

  Pod osłoną nocy, wraz z kilkuosobowym oddziałem, wypuścił się kilka kilometrów w głąb Rosji, z zaskoczenia zaatakował sowiecki posterunek, a całą jego załogę aresztował i przeprowadził z workami na głowach na polską stronę.
  (...)
  Autor: Tadeusz Płużański
  Żródło: Gazeta Polska Codziennie

  http://niezalezna.pl/44750-zmudzin-zgladzony-przez-komunistow#comment-1650728
 • @Andy-aandy 09:07:03
  Chamy teraz zwalają na żydów, a zydy na chamów.

  Ja mam żydofobię i chamofobię.
  Nie zyczę sobie dzieci tych grup w Ruchu Narodowym, nawet nawróconych.

  Jeśli ich nawrócenie jest szczere, zrozumieją, że dla nich droga do polityki i wszelkie awanse są skończone. Muszą odbyć pokutę za rodziców, czy to się podoba ich młodości, czy nie.

  Nie ponoszą winy, ale konsekwencje.
 • @circonstance 13:24:14
  cytuję "Nie ponoszą winy, ale konsekwencje."

  I tak powinno być.

  Polacy powinni nareszcie szanować to co posiadamy.

  Skoro wielokrotnie nas oszukano, zaś IPN ma "związane ręce" bo jak się okazuje aby nie utrudniać "awansu ambitnym" , "sporo nazwisk zniknęło" z listy Wildsteina" a wiem osobiście, że powinny tam być po dzień dzisiejszy !!!!.

  Przecież od lat jesteśmy zwyczajnie nabijani w "butelkę".
  Nalezy z tym krętactwem i permanentnym oszustwem skończyć raz na zawsze.
 • @Słoneczko 21:11:12 Do tego nigdy nie dojdzie, ponieważ są tysiące Bolków
  postkomunistów i miliony oportunistów, a zasadniczym warunkiem jest 100% wymiany całego parlamentu.
  Składałem szerego razy propozycje utworzenia 2 list:
  1/ wrogów większości narodu (opublikowałe już około 400 nazwisk)
  2/ przyjaciół większości narodu.
  Niestety nikogo to nie interesowało, dlatego będziemy żyć w bagnie bezprawia!
 • @F.Krzysiak 22:48:33
  Stowarzyszenie, bezpartyjne, cywilne nie związane ani z Kosciołem ani z Rządem. Musze się zainteresować. W każdym razie, wczoraj skonsultowałam Liste Wildstejna, którą nam teraz podaje IPN i cóz nie znalazłał kilku nazwisk, które były w inicjalnej, a których "dzieci" teraz pchają się na "Prezydenturę". KROCIE zarobione dzięki "cudowi państwa demokratycznego" po 1989 roku, "upoważniają" pretendować.
  Tylko jak uciszyć to co wiedzą ludzie ???!!!
  Dlatego ma Pan absolutna rację.

  Zmiany następuja mondialnie i dlatego WIERZĘ że DAMY RADĘ.
  Proszę zobaczyc co się dzieje, nawet to nieszczęsne zdjęcie Pani Gronkiewicz przy budowie Metra.
  Są rzeczy i sytuacje nad którymi nie panujemy.
  Tylko należy ten moment dobrze wykorzystać....

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej