Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
832 posty 5387 komentarzy

Serendipity

Andy-aandy - Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... ———————————————— Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą każdego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos

Film o prof. Biniendzie, prof. Nowaczyku, dr. inż. Szuladzińskim i dr. inż. Berczyńskim

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Oni z Polski nie wyjechali, oni zostali wyrzuceni, ale nigdy nie odeszli od niej. Dla nich sprawa smoleńska jest symbolicznym powrotem do Polski. Oni mogą coś konkretnego dla ojczyzny zrobić." Oburzenie na łgarstwa politruków z "GWna" i TVN...

 

 

Film o prof. Biniendzie, prof. Nowaczyku, dr. inż. Szuladzińskim i dr. inż. Berczyńskim
 
Portal wPolityce.pl opubliował krótką rozmowę z reż. Marią Dłużewską zatytułowany: "’Klasa tej manipulacji zbiła mnie z nóg. Wątpię, by ktoś w to jeszcze wierzył’". Maria Dłużewska o tekście ‘GW’". Warto zapoznać się z opinią reż. Dłużewskiej o wręcz goebbelsowskich machinacjach postbolszewickich politruków z "GWna" oraz TVN…
 
Nie mówiąc już o matactwach  postsowieckich prokuratorach, którzy robią wszystko, by śledztwo nie mogło doprowadzić do prawdy o tragedii w Smoleńsku.
 
Poniżej fragmenty tej rozmowy.

 
Kończy Pani film opowiadający o prof. Wiesławie Biniendzie, prof. Kazimierzu Nowaczyku, dr. inż. Grzegorzu Szuladzińskim i dr. inż. Wacławie Berczyńskim - ekspertach, którzy współpracują z parlamentarnym zespołem badającym przyczyny tragedii smoleńskiej. Spędziła Pani z nimi trochę czasu. Co Pani myśli, gdy "Gazeta Wyborcza" powtarza przekaz, że naukowcy współpracujący z zespołem nie znają się na niczym? Tak pisała ostatnio red. Kublik.
 
Maria Dłużewska: Byłam w szoku, gdy usłyszałam w bratniej wobec "Gazety Wyborczej" stacji TVN informacje o ostatnim tekście. Nie sądziłam, że dziś można jeszcze w taki sposób stawiać wszystko na głowie. (…)W mojej ocenie chodzi o to, by złapać tych ludzi zupełnie bezmyślnych. Tylko tyle.
 
Pani film opowiada o prof. Biniendzie, prof. Nowaczyku, dr. inż. Szuladzińskim i dr. inż. Berczyńskim. To ludzie godni zaufania?
 
Oni są bohaterami mojego filmu. Ja ich sobie wybrałam. Jestem dla nich pełna podziwu, podziwiałam i oglądałam to, co oni robią. Nie jestem specjalistką od spraw technicznych, ale przy okazji filmu poczytałam trochę i douczyłam się. Chciałam tych ludzi zatrzymać, zapisać ich historię i losy oraz utrwalić sylwetki. To są ludzie ogromnej klasy, to są również naukowcy wielkiej klasy. To są ludzie, którzy przysięgę, że naukowiec ma służyć prawdzie, biorą na poważnie. Są to również ludzie o wielkich osobowościach, fantastyczni ludzie z żelaznym systemem wartości, bardzo odważni. A niezależnie od tego, jak daleko od Polski mieszkają, jak ułożyło się ich życie, dla nich pierwszą rzeczą pozostała Polska. Oni z Polski nie wyjechali, oni zostali wyrzuceni, ale nigdy nie odeszli od niej. Dla nich sprawa smoleńska jest symbolicznym powrotem do Polski. Oni mogą coś konkretnego dla ojczyzny zrobić. (…)
 
Jest Pani filmowcem, a temat naukowców badających tragedię smoleńską jest niezwykle ciekawy i emocjonujący. Rozumiem, że musiała się Pani przepychać łokciami z konkurencją, by zrealizować film. Wielu stało w kolejce?
 
(Śmiech) Nie widzę nikogo, stoję sama na pustyni. Rozglądam się i nikogo nie ma. Sama jestem. Tu nie ma konkurencji, w takich tematach nie ma konkurencji. To jest w tej sprawie najsmutniejsze. Tych, którzy się zajmują takimi tematami, jest kilkoro w Polsce. Ja z największą atencją pochodzę do Anity Gargas, mojej koleżanki. Ona jest nieprawdopodobnie odważna, a w sprawie smoleńskiej zawdzięczamy jej ogromnie dużo.
 
Rozmawiał Stanisław Żaryn

KOMENTARZE

 • Rządowy łgarz, czyli propagandzista Lasek...
  https://scontent-a-sjc.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/q71/1240271_512137195528325_61230921_n.jpg
 • To są ludzie ogromnej klasy, to są również naukowcy wielkiej klasy.
  Dlatego postbolszewiccy propagandziści Laska nie chcą żadnej dyskusji o faktach czy argumentach — bo jej nie mogą wygrać. Bowiem ten stek bzdur i łgarstw opublikowny przez tzw. Komisję Millera nie ma żadnego poparcia w dowodach czy faktach.

  Przecież tę rządową propagandę w PRL-bis robią politrucy nauczeni przede wszystkim tego jak wykorzystywać zdobycze goebbelsowsko-sowieckiej propagandy.

  Tak więc, te dzieci czy wnuki parteigenosse Goebbelsa i tow. Stalina robią to czego ich nauczono i z co im płacą!

  A bolszewicy uznają jako "fakty" tylko to co jest dla nich propagandowo wygodne...

  Dlatego ci bolszewiccy propagndziści w PRL-bis nie mogą "dyskutować" — bo ewidentnie mają do czynienia z ludźmi o wiele klas ich przerastającymi.

  W dodatku, ze znacznie większą wiedzą i pozycją w nauce światowej niż ta postsowiecka hołota zatrudniona jako propagandziści przez agenturę w rządzie Tuska...
 • szokujące zdjęcia szczątków tupolewa zrzucone na kupę wraz ze smoleńskim błotem
  *
  Poniższe zdjęcie pokazuje jak wyglądają rzekome "badania" rosyjskie. Zdjęcia z niszczenia wraku przez rosyjskich żołnierzy były też publikowane...

  Warto to porównać z drobiazgowym układaniem nawet najmniejszych szczątków wraków samolotów w krajach zachodnich...

  Widzimy więc dokładnie to — czego ma się trzymać bolszewicko-rosyjska agentura w PRL-bis...
  * * *

  http://img195.imageshack.us/img195/6131/l3g0.jpg

  TAWS-y oskarżają MAK i KBWL LP

  18/06/2013
  RMF24.pl ujawnił dzisiaj szokujące zdjęcia szczątków tupolewa zrzucone na kupę wraz ze smoleńskim błotem na betonową posadzkę jednego z hangarów znajdujących się na lotnisku wojskowym w Smoleńsku. Szczątki te stanowią co najmniej 25 proc. całego TU-154M-101.
  Na zdjęciach zamieszonych na rmf24.pl widać fragmenty poszycia, kable, elementy hydrauliki: rury, zawory, ect. Wszystko to jest przemieszane z ziemią z miejsca katastrofy.

  Te szczątki nie miały żadnego znaczenia dla pracy komisji Millera [SIC! — Andy]
  - mówił reporterom RMF FM szef Państwowej Komisji Badania Wypadków
  Lotniczych dr Maciej Lasek. Części tych nie zbadano przed wydaniem
  raportu o przyczynach katastrofy, bo - jak przekonywał dr Lasek - te ekspertyzy nie wniosłyby do sprawy nic nowego (sic!!!). Według niego, eksperci i bez tych ustaleń byli w stanie z całą pewnością potwierdzić, co wydarzyło się 10 kwietnia w Smoleńsku.

  *****
  Już tylko to świadczy o tym, że politrucy tacy jak Miller, Lasek and compny wypełniają wyłącznie zlecenia swoich politycznych mocodawców — a to nie ma nic wspólnego z prawdą...
  *
 • Drobiazgowe odtwarzanie kadłuba samolotu w celu poznania przyczyn katastrofy... Tak się bada wraki samolotów.
  *
  Dlatego tzw. komisja Millera, czy zespół Laska — to są wyłącznie sowieckie cyrki dla naiwnych, idiotów czy też różnych innych skończonych kretynów...
  * * * * *

  (...)
  W ciągu ponad 30 lat pojawiało się wiele hipotez na temat przyczyn katastrofy samolotu, lecącego z Bolonii do Palermo, który wieczorem 27 czerwca 1980 roku runął do Morza Tyrreńskiego między wyspami Ponza i Ustica.

  Przypomina się, że tamtego wieczoru DC-9 leciał na wysokości 7500 metrów, a pilot nie zgłaszał żadnych problemów. Maszyna nagle zniknęła z ekranów radarów. Jej resztki oraz ciała ofiar i członków załogi znaleziono w morzu następnego dnia.

  http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/ee/a9/eea95b8ef0d54a16d2380f6e45ff4dc4.jpg

  cytaty za: http://wpolityce.pl/wydarzenia/45791-po-33-latach-sad-podal-mozliwa-przyczyne-katastrofy-samolotu-trafienie-pociskiem-rakietowym
 • O operacji dezawuowania ekspertów Macierewicza przez tzw. dziennikarzy [czyli rządowych politruków]
  *
  Published on Sep 20, 2013
  TV Republik — Chłodnym okiem

  Michał Rachoń i redaktor Bronisław Wildstein - O operacji dezawuowania ekspertów przez [tzw.] dziennikarzy...

  http://www.youtube.com/watch?v=BJJK9epsN2k&feature=player_embedded#t=

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej