Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
832 posty 5387 komentarzy

Serendipity

Andy-aandy - Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... ———————————————— Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą każdego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos

Janusz Wojciechowski, posel PiS: "Skaż mnie sądzie - ja też nie przeprosiłem za Jedwabne!"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Za Jedwabne powinni przeprosić Niemcy i Rosjanie, którzy wspólnie i w porozumieniu, we wrześniu 1939 roku, najechali państwo polskie – to państwo, w którym Polacy i Żydzi w miasteczku Jedwabne i w tysiącu innych miast, żyli razem od pokoleń...

 Wspólna parada dwóch zbrodniczych armii: niemieckiego Wehrmachtu i sowieckiej Armii Czerwonej w Brześciu, 1939 r. Wiki: Joint parade of Wehrmacht and Red Army in Brest at the end of the Invasion of Poland. At the center Major General Heinz Guderian and Brigadier Semyon Krivoshe.

 

Za Jedwabne powinni przeprosić Niemcy i Rosjanie, którzy wspólnie i w porozumieniu, we wrześniu 1939 roku, najechali i zniszczyli państwo polskie – to państwo, w którym Polacy i Żydzi w miasteczku Jedwabne i w tysiącu innych miast, żyli razem od pokoleń, mieli swoje domy, sklepy, kościoły, synagogi...

 

Skaż mnie sądzie - ja też nie przeprosiłem za Jedwabne! ...bo to nie ja ani mój naród, powinniśmy przepraszać za zbrodnie najeźdźców, którzy zniszczyli państwo polskie

1. Sąd w Białymstoku skazał czterech mężczyzn na kary pozbawienia wolności oraz na wyjęcie spod prawa za wznoszenie haseł "Nie przepraszam za Jedwabne".

Na wyjęcie spod prawa też - bo człowiek karany, dopóki skazanie się zatrze, nie może pracować w instytucjach i służbach państwowych, nie może kandydować w wyborach. Jest obywatelem i człowiekiem niższej kategorii.

Uświadomiłem sobie, że ja też, w imię równości wobec prawa, powinienem być skazany, bo ja też nie przeprosiłem za Jedwabne.

2. Nie przeprosiłem za Jedwabne, bo uważam, podobnie jak ci skazańcy z Białegostoku, że to nie ja, ani nie mój naród powinniśmy przepraszać za Jedwabne, ani za inne zbrodnie, jakie zdarzyły się w okupowanej Polsce, po zniszczeniu przemocą niepodległego państwa polskiego.

Za Jedwabne powinni przeprosić Niemcy i Rosjanie, którzy wspólnie i w porozumieniu, we wrześniu 1939 roku, najechali i zniszczyli państwo polskie – to państwo, w którym Polacy i Żydzi, w miasteczku Jedwabne i w tysiącu innych miast, żyli razem od pokoleń, mieli swoje domy, sklepy, kościoły, synagogi, byli równi wobec prawa, nie walczyli ze sobą i nie zabijali się nawzajem.

3. Za Jedwabne powinni przepraszać Niemcy i Rosjanie, którzy wyłamali polskie szlabany graniczne, okrążyli ze wszystkich stron i rozbili polską armię, zniszczyli i wymordowali polskich oficerów, policjantów, prokuratorów, sędziów, księży, którzy rozbili polskie więzienia i uwolnili tysiące kryminalistów, którzy miliony niewinnych Polaków zapędzili do łagrów, obozów koncentracyjnych, do bunkrów głodowych, na szubienice, do komór gazowych i dołów śmierci.

To Niemcy i Rosjanie rozkazywali i pozwalali żydowskim kryminalistom mordować niewinnych Polaków, a polskim kryminalistom mordować niewinnych Żydów.

4. Gdyby nie ich diabelski pakt Ribbentrop-Mołotow, gdyby nie ich straszny wrześniowy najazd - Jedwabne miałoby teraz dziesięć tysięcy mieszkańców, w tym siedem tysięcy Żydów, żyjących w zgodzie z Polakami.

Gdyby nie ten diabelski pakt i najazd, to Polska – zgadzam się z Szewachem Weissem – miałaby dziś 50 milionów ludzi, w tym 10 milionów Żydów i byłaby liczącą się w świecie potęgą gospodarczą.

I żadna polska dłoń nie wzniosłaby się do mordowania jedwabieńskich, ani innych polskich Żydów.

 

Portret: Janusz Wojciechowski

 

 

Poseł do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Cytowane za portalem wPolityce

KOMENTARZE

 • Panie Andy-aandy, co to ma być????????
  "...I żadna polska dłoń nie wzniosłaby się do mordowania jedwabieńskich, ani innych polskich Żydów..."

  Czyli z całego wpisu podanego przez Janusza Wojciechowskiego, posła PE z ramienia PiS to Polacy mordowali Żydów w Jedwabnem oraz w innych miejscach okupowanych a ich okolicznością łagodząca był fakt ze była straszna, wywołana przez innych wojna?

  Panie Andy-aandy, przeczyta pan jeszcze raz ta wypowiedz, gdy jednak
  nie zrozumie, znowu i to aż do skutku. Jeżeli pojmie Pan ten ŻMIJOWY
  POLITYCZNY JĘZYK zastanowi się kilka razy nad tym co osobiście propaguje. Chyba ze robi Pan to specjalnie. Wtedy wiec niektóre
  nieprzyjemne o pana blogowaniu komentarze będą jednak 100% trafne.
 • @Stara Baba 09:01:37
  napisała:
  "niektóre nieprzyjemne o pana blogowaniu komentarze będą jednak 100% trafne"

  Mam własną opinię na temat komentarzy nicka @Stara Baba... Poza tym, odrobina wierdzy historycznej nie zaszkodziłaby nawet i komuś takiemu jak @Stara Baba...

  Proszę sobie poczytać choćby materiały źródłowe na temat mordowania i Polków i Żydów przez komunistycznych zbrodniarzy z PPR i jej przybudówek GL i AL.

  Poza tym, nie przejmuję się komentarzami niewydarzonych idiotów, którzy pozbyli się mózgów — o ile je kiedykolwiek mieli — niczym czytelnicy sowieckiej "Prawdy".
 • Czym zajmowali się komunistyczno-sowieccy zbrodniarze w czasie wojny, kiedy byli jeszcze tzw. "partyzantmi" AL?
  *
  Czym zajmowali się komunistyczno-sowieccy zbrodniarze ze stalinowskiej PPR w czasie wojny, kiedy byli jeszcze tzw. "partyzantami” AL? Póżniej stali się oni dygnitarzami PRL…
  * * *

  Rabowaniem chłopów, zabijaniem Polaków i Żydów oraz gwałceniem kobiet. Sami to drobiazgowo opisali. Wystarczy zajrzeć do archiwum. W rzeczywistości komunistyczna Armia Ludowa jak ognia unikała starć z Niemcami. Często za to ściśle współpracowała z gestapo w rozbijaniu polskiego podziemia niepodległościowego. Dowódcami oddziałów AL bardzo często byli przedwojenni więźniowie kryminalni. Komunistyczni partyzanci nocami wpadali z bronią do polskich wiosek i miasteczek, mordowali opornych i ograbiali mieszkańców ze wszystkiego, co cenne.

  – Także w Warszawie komuniści w dzień działali w Polskiej Partii Robotniczej, a w nocy obrabiali sklepy na Pradze – mówi dr Piotr Gontarczyk, badacz dziejów PPR-u. I podsuwa mi fotokopię jakiegoś dokumentu.

  – Niech pan patrzy, tu są wyszczególnione „fanty” z rabunków. Złote przedmioty, złote monety, dolary, marki, franki... Zdał je Mieczysław Moczar, późniejszy generał i minister, o, tu jest jego podpis. A poniżej są podpisy Zenona Kliszki, który te fanty pobrał, i Władysława Gomułki, który pokwitował przyjęcie – pokazuje.

  Ten dokument i wiele innych szokujących materiałów znajdziesz w książce Piotra Gontarczyka „Polska Partia Robotnicza. Droga do władzy 1941–1944”. Do księgarń trafiło jej drugie, rozszerzone wydanie.

  za "Gość Niedzielny" nr 44/2006 r.
 • @Andy-aandy 10:03:17
  Panie Andy-aandy ten człowiek, Janusz Wojciechowski, poseł Europarlamentu swoimi słowami potwierdza ze Polacy mordowali w Jedwabnem żydów a pan mówi ze ja jestem idiota?
  Przeczyta pan jeszcze raz treść tego co napisał J. Wojciechowski i potem wpisze mi pan oficjalnie pod moim wpisem ze nie mam racji jakoby poseł J.W. wskazywał Polaków jako bezpośrednich sprawców mordów żydów w Jedwabnem (i nie tylko)!
 • @Stara Baba 10:11:28
  napisał:
  "potwierdza ze Polacy mordowali w Jedwabnem żydów a pan mówi ze ja jestem idiota?"

  Moim zdaniem nie potwierdza! W tekscie nie m tkiego stwoerdzenia!

  Tylko, żeby to zrozumieć — to najpierw trzeba nuczyć się czytać i myśleć!

  A wię proponuję zacząć od nauki myślenia...
 • @Andy-aandy 11:04:20
  ".... I żadna polska dłoń nie wzniosłaby się do mordowania jedwabieńskich, ani innych polskich Żydów..."

  A "...nie wzniosłaby się do mordowania" to dla pana co to jest?

  Fakt jest ze j.polskim od kilkudziesięciu lat rzadko operuje i mogę dużo zapomnieć. Jeżeli zinterpretowałem dobrze, cały tekst napisany jest w ten sposób aby jednym się podlizać a drudzy za to krwi z żył nie spuścili.
  Jednoznacznie określa nas jako sprawce ale przepraszać za to nie będzie
  bo była wtedy wojna a nie dla tego ze Polacy przy mordzie żydów w Jedwabnem nie uczestniczyli.

  Jest jeszcze jedna szansa, ze to ja źle to interpretuje. Zdanie które wciąż
  przytaczam oddzielone jest jedną pustą linią która to może sugerować całkowicie odrębną myśl autora a w tym przypadku treść wypowiedzi jest diametralnie różna od mojej interpretacji i to ja jestem w błędzie.
  Świadczy to jednak iż autor (JW) powinien myśl tą podać inaczej, aby nie było z nią niejasności!
 • @
  Czytam to znowu i muszę przyznać ze jednak jest to odrębne zdanie
  i całkowicie inna myśl. W tym przypadku to chyba ja nie mam racji.
  No cóż, może pora iść spać. Już prawie 3 w nocy. :-(
 • Trochę argumentów prawnych dot. Jedwabnego
  http://wolnyczyn.neon24.pl/post/88659,akt-oskarzenia-autorow-przekroju-o-zniewazenie-narodu-polskiego

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej