Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
832 posty 5387 komentarzy

Serendipity

Andy-aandy - Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... ———————————————— Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą każdego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos

Ziemkiewicz: "Czarna śmierć i czerwona zaraza"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wolne narody nie otaczają czcią tych, którzy je niszczyli, niewolili i wyzyskiwali. Narody wybijające się na niepodległość pomniki ustawione przez okupanta niszczą. Tak, jak nasi przodkowie w 1918 roku zniszczyli natychmiast materialne znaki zaboru.

Postbolszewicka policja osłania sowiecki monument w Parku Skaryszewskim w Warszawie.

 

 

Czarna śmierć i czerwona zaraza


Subotnik Ziemkiewicza

W rocznicę wspólnej sowiecko-niemieckiej defilady zwycięstwa w Brześciu symbolicznie kończącej Kampanię Wrześniową — działacze Ruchu Wolności i Ruchu Narodowego zorganizowali protest przeciwko obecności w Warszawie pomników sowieckiego okupanta. Odbył się on pod jednym z takich pomników — monumentem ku czci żołnierzy Armii Czerwonej w Parku Skaryszewskim. Pozwalam sobie zamieścić tu swoje wystąpienie podczas tego mityngu.


Szanowni Zebrani!

We wrześniu 1944 roku, kiedy w miejscu, gdzie się w tej chwili znajdujemy, żołnierze sowieccy czekali aż Niemcy zniszczą do reszty lewobrzeżną Warszawę i wymordują jej ludność, w powstańczym szpitalu umierający z ran żołnierz-poeta napisał przejmujący wiersz, zaczynający się od słów: „czekamy ciebie, czerwona zarazo, byś wyzwoliła nas od czarnej śmierci”. Taka właśnie stała wtedy przed Polakami alternatywa: śmierć z rąk hitlerowców lub zniewolenie przez komunistów.

Można powiedzieć, że jedno było warte drugiego. Jeśli brać pod uwagę zbrodniczość obu najeźdźców, bezwzględność z jaką realizowali swe imperialne plany i brak jakichkolwiek zahamowań w eksterminacji Polaków i niszczeniu Polski, na pewno tak. Można co najwyżej policzyć na plus Hitlerowi, że był mniej od Stalina perfidny − on przynajmniej nie udawał, że wkracza jako przyjaciel i że morduje nas po to, aby przekształcić podbitą Polskę w krainę dostatku i sprawiedliwości społecznej.

Była jednak pomiędzy dwoma wrogami Polski jedna zasadnicza różnica, którą trafnie uchwycił jeszcze przed wojną polski minister spraw zagranicznych Józef Beck formułą: Niemcy chcą zabić nasze ciała, Sowieci chcą zabić nasze dusze. Hitler chciał Polaków wyniszczyć − karą za przeciwstawienie się jego planom miała być całkowita zagłada naszego narodu, począwszy od elit, aż po wyniszczane pracą nad siły klasy najniższe.

Stalin natomiast chciał uczynić z nas swoich niewolników. Złamać w nas ducha oporu, wiarę, zniszczyć narodową i ludzką godność, aby ograbić nas z naszych zasobów i z owocoów naszej pracy. W jego planach komunistyczna Polska miała się stać jedną z licznych kolonii, zarządzanych z Kremla i eksploatowanych bezwzględnie na rzecz dalszego podboju przez komunizm całego świata, aż po krańce globu.

Hitler swojego zamiaru spełnić nie zdołał. Stalin − tak. Na pół wieku Polska stała się sowiecką kolonią, rządzoną brutalną przemocą, kłamstwem i strachem, podporządkowaną w najdrobniejszych nawet sprawach Moskwie. Politycznie zdołaliśmy się spod tej okupacji wyzwolić ponad dwadzieścia lat temu. Mentalnie − nie. Polskie państwo, zabite wspólnie przez Hitlera i Stalina, odżyło. Polska dusza wciąż jeszcze nie. Monument, pod którym stoimy, jest tego dowodem. Wolne narody nie otaczają czcią tych, którzy je niszczyli, niewolili i wyzyskiwali. Narody wybijające się na niepodległość pomniki ustawione przez okupanta niszczą. Tak, jak nasi przodkowie w 1918 roku zniszczyli natychmiast materialne znaki zaboru, na czele z ówczesnym Pałacem Kultury, soborem na Placu Saskim.

Dlaczego to paskudztwo za moimi plecami wciąż tutaj stoi? Kto je obronił, kto go potrzebuje? Polacy przecież nie, a okupant już sobie z Polski musiał pójść.

Okupacja, zniewolenie, kolonializm, mają swoje niezmienne prawidłowości. Jeśli chce się kraj poddać długotrwałemu zaborowi, jeśli chce się eksploatować jego bogactwa i utrzymywać w stanie niewolnictwie masy mieszkańców, niezbędne jest do tego wychowanie kasty miejscowych kolaborantów. Stalin zrobił to samo, co wszyscy inni kolonizatorzy i okupanci we wszystkich krajach: wymordowawszy i zniszczywszy elitę narodu polskiego, zastąpił ją warstwą swoich kolaborantów, pieczołowicie wyhodowaną i w zamian za oddawane zaborcy usługi wynagrodzoną przywilejami. Przywilejami, pozwalającymi jej żyć na cudzy koszt, wyzyskiwać i eksploatować współobywateli.

Ten skutek podboju zawsze okazuje się najtrwalszy. Kolonizator odchodzi, ale kolonialna, kolaborancka elita podbitego państwa − pozostaje. Częściowo dlatego, że po latach eksterminacji naród nie ma kim jej zastąpić, nie dysponuje fachowymi i wiernymi narodowej sprawie elitami, które byłby w stanie obsługiwać państwo i życie publiczne. Częściowo zaś dlatego, że kolaboranci są silni i zorganizowani, mają świadomość swych interesów i przewagę nad resztą obywateli, kontrolując żywotne punktu państwa.

Okupant odszedł, ale ci, których rękami nas okupował − pozostali. Zagwarantowali sobie w Magdalence bezkarność i przywileje. Okaleczyli państwo tak, aby nie dawało Polakom równych szans i nie realizowało polskich aspiracji, bo jedno i drugie uważają za śmiertelne zagrożenie dla siebie.

Na pytanie, komu potrzebny jest ten pomnik, pod którym stoimy, odpowiedź brzmi: im. Tej postsowieckiej, postpeereelowskiej nomenklaturze, która nadal okupuje Polskę, już nie na rzecz Kremla i światowego komunizmu, tylko na rzecz mafijnych interesów tworzonych przez siebie gangów i sitw. To oni bronią znaków sowieckiego podboju, bo te znaki dostarczają im historycznego rozgrzeszenia, usprawiedliwiają ich haniebne wybory, ale także dostarczają legitymizacji ich przywilejom i wyzyskiwaniu Polaków.

Nie będziemy wolnym narodem, dopóki ślady zniewolenia, takie jak ten, wciąż zaśmiecają naszą przestrzeń publiczną. Dopóki otaczane są one opieką i czcią przez organa państwa polskiego, dopóki państwo polskie nie jest państwem Polaków.

Bardzo serdecznie dziękuję organizatorom tego zgromadzenia i wszystkim, którzy przyszli tutaj. Wierzę, że sukces naszych starań o oczyszczenia Warszawy i polski z pozostałości po czerwonej zarazie jest tylko kwestią czasu.

Cytowane za portalem Do Rzeczy


 Policja osłania symbole sowieckiej okupacji

Dziś mija 74. rocznica napadu wojsk sowieckich na Polskę w 1939 roku. W dniu tej tragicznej rocznicy młodzi patrioci chcieli zasłonić obelisk upamiętniający sowieckich żołnierzy w Parku Skaryszewskim w Warszawie. Na to nie pozwoliła im policja.

 

Ziemowit Piast Kossakowski, jeden z organizatorów akcji wyjaśnia powody działania młodych patriotów: – 17 września protestujemy przeciwko obecności radzieckich pomników w Warszawie. Nie godzimy się na to, żeby pomnik żołnierzy Armii Radzieckiej stał w Warszawie, gdzie mordowani byli na Rakowieckiej bohaterowie: żołnierze AK, NSZ, WiN.

 

Jak podaje portal niezalezna.pl, studenci chcieli zakleić folią symbol sowieckiej okupacji w Polsce. Natychmiast pojawili się policjanci, którzy wylegitymowali młodych ludzi i nie pozwolili im zasłonić monumentu.

 

Źródło: niezalezna.pl

pamCytowane za: 
PCh24


 

KOMENTARZE

 • Kibice Legii przed sądem, bo nie lubią Putina!
  Kibice Legii przed sądem, bo nie lubią Putina!

  Przed sądem stanęło dwóch kibiców Legii Warszawa. Wojciech Wiśniewski i Wojciech Braun mają bardzo groźny zarzut, który naraził stosunki polsko-rosyjskie. Obaj - według prokuratury - nie lubią... Władimira Putina. Sprawa jest tak poważna, że do Warszawy pofatygowali się dziennikarze z państwowej telewizji z Moskwy. Czekamy na materiał o krwiożerczych rusofobach.

  Dzisiaj rozpoczął się proces. Przy asyście rosyjskich dziennikarzy odbyła się rozprawa oskarżonych o "antyputinizm" kibiców Legii. Prokuratur Marcin Górski przeczytał akt oskarżenia. Prokuratura postawiła domniemanym organizatorom protestów przeciwko rosyjskiemu marszowi podczas Euro 2012 zarzut stosowania przemocy na tle narodowościowym. 50-letniemu Wiśniewskiemu oraz 49-letniemu Braunowi grozi kara pozbawienia wolności nawet 5 lat. Oskarżeni się nie przyznali.

  - Dalej nic nie wiem, nie wiem co robię na ławie oskarżonych - powiedział nam dzisiaj Wojciech Wiśniewski. - Czekam na postępowanie dowodowe i być może wtedy czegoś się dowiem. Z kolei Wojciech Braun opowiadał nam o zainteresowaniu dziennikarzy. - Próbował ze mną porozmawiać reporter TVN24, ale powiedziałem, że dopóki nie zaczną mówić prawdy, to nie będę z nimi rozmawiał.

  W lipcu informowaliśmy, że warszawska prokuratura zakończyła śledztwo dotyczące wydarzeń przed meczem Polska – Rosja, który odbył się 12 czerwca ubr. w ramach Euro 2012. Doszło wówczas do starć pomiędzy grupkami Polaków i Rosjan. Media mainstreamowe, wspierane przez policję i niektórych polityków Platformy Obywatelskiej, od razu winę zrzuciły jedynie na Polaków, choć na licznych filmach i zdjęciach z tamtego dnia wyraźnie widać, że chuligani z Rosji sami wielokrotnie prowokowali zamieszki. Zresztą to oni pobili dziennikarza „Gazety Polskiej Codziennie”.

  W 2012 roku wytypowani przez policję na organizatorów protestu przeciwko rosyjskiemu marszowi kibice Legii Warszawa – Wojciech Braun i Wojciech Wiśniewski, dostali od polskiej prokuratury zarzuty z art. 119 kodeksu karnego. Stwierdza on: „Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

  Braun został decyzją sędziego Rafała Stępaka aresztowany na dwa miesiące. Wiśniewskiego wypuszczono na wolność. Prokurator Marcin Górski zastosował wobec niego dozór. Wojciech Wiśniewski... nie uczestniczył w protestach przeciwko rosyjskiemu marszowi, ale zdaniem policji jego przestępstwo polegało na telefonicznym udzielaniu rad Braunowi. W ten sposób podpadł pod paragraf, który stwierdza: „Odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, udzielając rady lub informacji”. Jak ustalił portal niezalezna.pl, dowodem przeciwko kibicom są nagrania z podsłuchu telefonicznego.
 • @Kula Lis 14:34:51
  a poniżej pełne mowy miłości d prokurwatorów, sowietów
  etc...
  Polka () 02/10/2013 - 15:00.
  Ja też nie lubię Putina.

  I co, nie mam prawa do tego w swoim kraju? Halo p-rezydencie z ramienia Kremla co wy na to? Mam prawo was nie lubić czy nie mam prawa?

  odpowiedz

  pani () 02/10/2013 - 14:58.
  Coś takiego nie byłoby do pomyslenia za czasów

  Prezydenta L.Kaczyńskiego, a za Rosjanina Szczynukowa vel Komorowskiego, takich procesów bedzie coraz więcej, a może i będą zsyłki w głąb Rosji........ POmniki dla Ruskich mają w POlszy stać, paniali Palaczki?

  odpowiedz

  Zolmar () 02/10/2013 - 14:58.
  Zatem, skoro:

  "„Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”
  nie siedzi, do tej pory Palikot i Niesiołowski?

  odpowiedz

  leda () 02/10/2013 - 14:49.
  Kibice Legii

  szlag czlowieka trafia czytajac takie wiadomosci, okazuje sie przy okazji,ze telefony tych dwoch Panow BYLY NA PODSLUCHU pytam sie jakim prawem KTOS w koncu beknie czyli ten kto na tak POdsluch zezwolil

  mam nadzieje,ze oskarzeni maja porzadnych adwokatow Po wyborach wszystkie gnidy z sadow WON metoda Pana Cejrowskiego

  odpowiedz

  emigrant () 02/10/2013 - 14:48.
  czekamy na wolnosc na WOLNA POLSKE

  Zapamietajcie nazwiska sedziego prokuratora i reszty rudych na telefon ROZLICZYMY ROZLICZYMY

  odpowiedz

  robert () 02/10/2013 - 14:33.
  Ja mowie oficjalnie OFICJALNE STANOWISKO!!

  NIENAWIDZE TEGO BANDYTY i ZBRODNIARZA!!!!!!!!

  Brawo Panowie Wojciech Wiśniewski i Wojciech Braun!!!!!!

  odpowiedz

  LEWYM PROSTYM () 02/10/2013 - 15:01.
  ROBERCIE POPIERAM OFICJALNIE

  TWOJE STANOWISKA !
  NIENAWIDZĘ TEGO BANDYTY I ZBRODNIARZA RAZEM Z TUSKIEM !

  odpowiedz

  Patriots () 02/10/2013 - 14:30.
  Legioniści trzymajcie się

  Legioniści trzymajcie się !!!! Już niedługo władza się zmieni i może wreszcie rozliczymy tych szmaciarzy
 • Andy
  i inni polecam i pozdrawiam.
  Milej lektury. http://www.bestiekomunizmu.pl/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej